אני שולמן ואני כבר לא לבד

מי ישמור על למעלה מחצי מיליון העסקים הקטנים והבינוניים בישראל ? יוזמה חדשה שתופסת תאוצה בפייסבוק קוראת לכל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים להתאחד.

עורך דין נועם קוריס
עורך דין נועם קוריס

קרוב ל-60 אלף בעלי עסקים קטנים ובינוניים בישראל כבר התקבצו בתוך שבוע לקבוצת הפייסבוק אני שולמן שנועדה לאגד עצמאיים בישראל ולשפר את מצבם של העסקים הקטנים והבינוניים.

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס – כותב בערוץ 7 על תביעה ייצוגית

עו”ד נועם קוריס – כותב במקור ראשון

עו"ד נועם קוריס כותב ב ערוץ 20

עו"ד נועם קוריס – סוגיות משפטיות ב – ישראל היום!

בקבוצת הפייסבוק הסבירו המייסדים ששולמן הוא למעשה מי שמשלם והעצמאיים והעסקים הקטנים בישראל הם אלו שמשלמים את מרבית המיסים ונושאים במירב הנטל.

לפי ויקפדיה, המילה שולמן  (גרמנית: Schulmann, אנגלית: Shulman) הוא שם משפחה יהודי-גרמני. מקור השם במילה ביידיש "שול" או "שיל", שפירושה בית כנסת, ומכאן שולמן הוא "איש בית הכנסת" במובן גבאי או רב. לפי דעה אחרת, "שול" הוא גרסה של השם שאול.

בקבוצת הפייסבוק המתעצמת מיום ליום מלינים בעלי העסקים על הגזירות השונות המוטלות חדשות לבקרים על המגזר העצמאי, למעלה מ 500 אלף עסקים קטנים בישראל והם ולטענתם ללא כל ייצוג בכנסת.

גזירת הפנסיה החדשה שהוטלה על כל העצמאיים בישראל בעת האחרונה, תשלומי הביטוח הלאומי המשמעותיים, האפליה נגד בעלי עסקים שאינם זכאים לדמי אבטלה ולחופשת לידה, זכויות העובדים השכירים הנוגסות מכיסם של המעסיקים, עלמות בנקים גבוהות, עמלות סליקת אשראי ללא כוח מיקוח ועד מיסי השילוט- אשר כאשר מדובר בעסק קטן- גם הם מכבידים למדי.

"אני שולמן ואני כבר לא לבד" היא סיסמאת הקמפיין שבחרו תמר בנין ואביר קרא ממייסדי הקבוצה, לדבריהם רק פעולה משותפת של כמה שיותר מתוך 540,000 בעלי העסקים בישראל תוכל להפחית את הנטל ולתקן את הבירוקרטיה המאיימת על קיומם של בעלי העסקים הקטנים בישראל.

לדברי מנהלי הקבוצה, היעד הקרוב הוא 100,000 חברים בקבוצת אני שולמן, "רק ככה נוכל לשנות" הם כותבים.

לדבריהם מספיק שכל אחד מה-60,000 חברים שהצטרפו בשבוע האחרון יזמין את כל החברים שלו (בממוצע 500 חברים) ושמתוכם רק 10 אחוז יאשרו הצטרפות – והנה לנו קבוצה של למעלה מ-500,000 איש. (שולמנים ובני משפחתם)

האם יש בשורה בקבוצה החדשה ובהתאגדות המיוחדת עוד יגידו הימים ובינתיים

קישור לקבוצת הפייסבוק אפשר למצוא כאן https://www.facebook.com/groups/399678184044892/

עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי ותביעות ייצוגיות מאז שנת 2004.

3 תגובות
 1. בהצלחה לכם

 2. אני בפנים
  מסכימה עם כל מה שנאמר בפתיח..

 3. אני מעוניין להצטרף לקבוצה
  אני בעל עסק.
  וותק של 30 שנה
  יש לי נושאים נוספים הדורשים טיפול

השארת תגובה