ירושלים: העירייה מבקשת לפנות בית כנסת

תושבים בשכונת נווה יעקב הקימו 'בית כנסת' על מגרש חניה במבנה טרומי ששימש אותם במהלך חודש החגים – כעת הם כועסים: העירייה מבקשת לפנות את המבנה

בית כנסת נווה יעקב
בית כנסת נווה יעקב

בית המדרש ובית כנסת בשכונת נווה יעקב בירושלים בסכנת הריסה, לאור פעילות מאומצת של נציגי דגל התורה בעירייה נדחה זמן הריסתו.

מזה למעלה מחודש ימים הוקם בית כנסת חדש ברח' ראובן גמזון בשכונת נווה יעקב מערב בעיה"ק ירושלים, המשמש את למעלה מ- 70 משפחות מתושבי נווה יעקב מערב, לתורה ולתפילה, כאשר עד כה היו מכתתים רגליהם למרחוק ומה גם ששם הם הצטופפו עם יתר הציבור הגדול מתושבי השכונה.

בית הכנסת "סוכת שלום" שמו, כשמו כן הוא, מאגד הוא בתוכו את כל גווני הקשת בציבור החרדי, הוקם בעידודם ובברכתם של רבני השכונה, המרא דאתרא רבי צבי וובר, ורבי ישראל יצחק זילברמן רב דקהילת "חניכי הישיבות " ונווה יעקב מרכז. כאשר הרבנים שליט"א מכוונים את
מקימי המקום על כל צעד .

כמו כן במוצאי צום גדליה מסר במקום שיחת חיזוק הכנה ליום הכיפורים רבי ישראל יצחק זילברמן, כאשר עשרות רבות של אברכים מהסביבה ממלאים את המקום וגודשים את סביבתו .

בנוסף בחוה"מ סוכות מסר שיעור מעניינא דיומא המרא דאתרא דשכונת נווה יעקב רבי רפאל צבי וובר, כאשר המקום הומה במשתתפים, כאשר גם לאחר השיעור המשיכו ללבן עם הגר"צ את שיעורו, וניכר היה קורת רוח על פניו מהבקיאות והידע והעומק שגילו האברכים מתפללי בית הכנסת. כמו כן בליל הושענא רבה מסר במקום שיעור בהלכה ובאגדה רבי ישעיה סוקולובסקי מראשי ישיבת קמניץ וראש כולל וואלאזי'ן בירושלים, אשר בירך על היוזמה להקמת בית הכנסת באזור הזה, ושב"ה מאכלס ת"ח המתעלים לשם ולתפארה.

ביום ה' האחרון הגיש פקח האזור מטעם העיריה (הנמנה ע"פ חזותו החיצונית על ציבור שומרי תו"מ) הוראה לפינוי המבנה של בית הכנסת, תוך 24 שעות. עם הוודע הענין לנציגי דגל התורה שבמועצת העיר, בראשם אליעזר ראוכברגר מחזיק תיק תכנון ובניה, ועמו עוזרו עמנואל זלטס. ועל כולם ישראל קלרמן מחזיק תיק נכסים, הם לא נחו ולא שקטו עד שקבלו הסכם עם הגורמים המוסמכים בעירייה להשהות את הפינוי לשבוע ימים, לשם בדיקת תהליך העברת הבית הכנסת למקום קבע. ביום א' השבוע פר' נח החל שיעור דף היומי הנמסר לתושבי האזור ע"י אחד האברכים.

לעת עתה אין פטרון קבע, וליבנו תפילה שהמקום ימשיך לשמש ללא הרף לתורה ולתפילה, עד שיזכה להגיע למשכן קבע בב"א .

השארת תגובה