תביעה: "המשטרה המשיכה להטריד"

"המשטרה הגיעה בעיצומו של ראש השנה לבית משפחה בירושלים במטרה לבדוק את התנאים המגבילים שהוטלו על הבן הקטין – למרות שהתנאים המגבילים נגדו בוטלו בבית המשפט"

ניידת משטרה  צילום חטיבת דובר המשטרה
ניידת משטרה צילום חטיבת דובר המשטרה

על ר', קטין מירושלים הוטלו תנאים מגבילים על ידי בית המשפט, אלא שאלו בוטלו לאחר זמן קצר בידי בימ"ש המחוזי בירושלים.

אולם למרות זאת המשיכו שוטרים להגיע ולפקוד את בית המשפחה, על מנת לפקח על עמידתו בתנאים – שכאמור בוטלו.

אלא שהמקרה שהתרחש בעצם ראש השנה עבר בחוצפתו כל גבול. להפתעת המשפחה, לאחר שביקרו השוטרים בבית המשפחה ימים אחדים לפני ראש השנה, שבו השוטרים שוב לביקורת בעיצומו של החג, ואף תישאלו את אחיותיו הקטנות של הקטין בניגוד לחוק. סה"כ ביקרו השוטרים בבית המשפחה עוד כ-7 פעמים לאחר ביטול התנאים.

במכתב ששלח עו"ד פולסקי מארגון 'חוננו' לתביעות ש"י נכתב, כי "שוב 'זכתה' המשפחה ל'מתנת חג' נוספת בדמות שלושה ביקורים נוספים של שוטרים, כאשר שניים היו בעיצומו של ראש השנה".

לדבריו, "בערב החג 'זכתה' המשפחה לביקור ראשון, בליל החג לביקור שני ובבוקר החג לביקור השלישי והטראומטי מבניהם. במכתב תואר כי בבוקר החג הגיעו שתי שוטרות כאשר הורי המשפחה שהו בבית הכנסת בתפילת החג. "השוטרות שהיו במדים החליטו לתחקר את הילדה בת ה- 14 בעניין התנאים המגבילים שהוטלו על מרשי, תוקפם, מועד ביטולם וכו'. התנהלות השוטרים איננה חוקית ואף מהווה מטרד".

עו"ד פולסקי ציין עוד, כי "עצם ההגעה של שוטרים לביתם של משפחה, ללא כל הצדקה וללא כל סמכות מהווה הטרדה ואפילו איום. אני לא מכיר אזרח שיאות לסבול "ביקורים" מעין אלו, ובפרט כאשר מדובר במשפחה דתית המתגוררת בשכונה דתית, כאשר הגעת השוטרים לביתם בעיצומו של החג מעצימה את הפגיעה בהם".

"יתרה מכך, כלל לא ברור מניין נטלו לעצמן השוטרות סמכות לתחקר ילדה כבת 14 על מועד פקיעת התנאים – ולא ברור מדוע צריכים הילדים הקטנים לסבול מתחקור של שוטרות בפתח ביתם… כל זאת מעבר לפגיעה הבלתי ראויה בקטינים בביתם מעצם נקישת שוטרים כל דלת ביתם כאשר ההורים לא מצויים בביתם".

בסוף מכתבו טען פולסקי כי ההטרדות החוזרות והנשנות ואופי ההתנהלות מהווים בין היתר "עוולה בת פיצויים", וביקש כי ההטרדות יופסקו לאלתר.

השארת תגובה