היהודים רוצים הפרדה ויתמכו בהתנחלויות ■ סקר

71% מהישראלים סבורים כי העולם דורש מישראל יותר ממדינות אחרות ■ 75% בטוחים כי ימשיכו לקנות מוצרים מההתנחלויות

בניה
בניה
מסקר "מדד השלום" של המכון הישראלי לדמוקרטיה בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב, שנערך בחודש מאי עולה, כי רוב הציבור הישראלי סבור שמדינות העולם דורשות מישראל מוסר שאינו נדרש ממדינות אחרות הנמצאות בסכסוך.
הסקר, שתוצאותיו מבוססות על תשובותיהם של 600 מרואיינים, מראה כי 71% מהישראלים מחזיקים בעמדה הזו, וכי 66.4% מהישראלים חושבים שיחסי מדינות העולם עם ישראל הם לא כל כך טובים – עד לא טובים בכלל. מנגד, מיעוט של 3.2% מהנשאלים מאמינים כי יחסי מדינות העולם עם ישראל הם טובים מאוד ו-30.5% סוברים כי היחסים הם די טובים.
בסקר נבדקה סוגיית תנועות החרם על מוצרים מההתנחלויות ברחבי העולם. רוב מוחלט של 75.7% ענו כי ימשיכו לקנות, או חושבים שימשיכו לקנות, מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, גם אם הם יוחרמו. כשלעומתם מיעוט של 10.5% מהנשאלים אמרו כי אם יהיה חרם על מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, הם יימנעו מלקנות אותם, ו-8.3% אחוז סבורים, אולם לא בטוחים, שיימנעו מקנייתם.
כמו כן, בסקר נבדקה גם עמדתם של הנשאלים בנוגע לסוגיית ההפרדה בין פלסטינים למתנחלים בתחבורה הציבורית בגדה המערבית. על פי הסקר, החברה הישראלים איננה חד משמעית בנושא: 45.2% אמרו כי הם בעד התכנית, או "די בעד", ו-46.5% אמרו כי הם מתנגדים לתכנית, או "די מתנגדים" לה.
3 תגובות
  1. אני רוצה ששר הביטחון, המנומנם ילך הביתה!!!
    שימונה שר ביטחון מלא אנרגיה, כדי לבלום את המשך בניית המינהרות!!! ויורה להגיב על כל רקטה, שמשוגרת לעבר עריי הארץ!!! אם זה בדרום או בכל מקום אחר בארץ!!! הבוגי הזה ישן בעמידה!!!

  2. ועוד דבר חשוב!!!! לפוצץ את כל המינהרות על כל מי שנמצא שם!!! בדיוק כמו שמיצרים נוהגת לעשות!!!
    ואף מדינה מהאום הצבועים אינם מגנים זאת!!!
    מה ההפקרות שנוהגים קברניטי הצבא באזרחינו???!!!

  3. מר"צ/שר"צ התחילו לסמן מוצרים מהתישבות.ממש כמו מנגלה והיטלר בתחילת דרכם.זה עוזר לבחור רק מוצרים מהאחים שלי המתישבים.

השארת תגובה