שיפוצים במליונים ב'הר המנוחות'

אחרי שנים של עיכובים: התכנית של עיריית ירושלים ומועצת בתי העלמין לשיפוץ הר המנוחות – יוצאת לדרך • העלות: 6,900,000 שקלים

הר המנוחות
הר המנוחות

בשורה לעולים להר המנוחות: לאחר שנים של עיכובים יוצאת לפועל התכנית לשיקום ושדרוג המרחב הציבורי בכניסה ובשטחים ציבוריים בהר. התכנית שעלותה 6,900,000 מיליון שקל, תמומן על ידי עיריית ירושלים באמצעות האגף למבני דת בעיריית ירושלים ומועצת בתי העלמין.

בית העלמין בהר המנוחות הוא כיום בית העלמין הפעיל ביותר בעולם. בימים אלו בחודש אלול ולקראת הימים הנוראים פוקדים מידי יום רבים הבאים לבקש רחמים על קברי הצדיקים וגדולי ישראל שמקום מנוחתם בהר המנוחות.

העבודות לביצוע התכנית יצאו לדרך והם כוללות עבודות שיפוץ ושדרוג החל מהכניסה לבית העלמין ועד ולרחבה הגדולה שתעבור גם היא שיפוץ. כמון כן ישופצו מדרכות וכבישים בתוך ההר. יוקצו מתחמים מוצלים להספדים וסעודות הילולה המתקיימות בהר המנוחות. במסגרת התכנית יינתן מיקוד מיוחד לפתרון מצוקת החנייה בהר שגרמה לעיתים לסבל רב לעולים ולפקקי תנועה בתוך הר המנוחות.

במועצת בתי העלמין מדגישים, כי לאורך כל תקופת העבודות, נעשו הסדרי תנועה מיוחדים שנועדו לצמצם למינימום את הפגיעה בעולים לבית העלמין ובפעילות הסדירה של בית העלמין. מ"מ מנכ"ל מועצת בתי העלמין ארז מלול, קרא לצמצם למינימום את זמן העבודה וסיום הפרויקט על מנת להביא לסיום מהיר של השיפוצים וההפרעה לחיי היום יום בהר.

התכנית שיצאה לפועל היא השלב הראשון של שדרוג בית העלמין הר המנוחות. בשלב השני מתכוונים במועצת בתי העלמין ובאגף למבני דת לשקוד על תכנית נוספת לשיפוץ חלקים נוספים ברחבי הר המנוחות.

מ"מ מנכ"ל מועצת בתי העלמין ארז מלול: "תודתי לראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, על ההתגייסות להשגת התקציב הדרוש לשם פיתוחו של הר המנוחות. חובה עלינו לדאוג שבני המשפחות העולים להר לפקוד את קברי יקיריהם יוכלו לעשות זאת בתנאים הנאותים ובשמירה על כבודם בשעות הקשות שלהם בפרידה מיקיריהם. עיריית ירושלים ומועצת בתי העלמין ממלאות נאמנה את תפקידם לדאוג לכבוד המת ולכבוד המשפחות היקרות ולכבודם של אלו המבקשים לפקוד את קברי הצדיקים והקדושים".

הרב יצחק הנאו מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים: "התקציבים הגדולים שעיריית ירושלים בראשות ראש העיר משה ליאון ביחד עם מועצת בתי העלמין מקצים לטובת שיפוץ בית העלמין בהר המנוחות מתווספת לשורה של פרויקטים כמו שיפוץ ושדרוג בית ההלוויות בשמגר שעובר גם הוא שיפוץ נרחב בימים אלו. שיתוף הפעולה ואיחוד הכוחות נותן את אותותיו אם זה בשיקום הר הזיתים, בשדרוג בית ההלוויות בשמגר ועכשיו בשיפוץ נרחב בהר המנוחות".

השארת תגובה