"ליאון דורס את החוק" – ליאון: "פרובוקציות"

עימותים סוערים בישיבת מועצת העיר ירושלים שהתכנסה ערב ראש השנה, בין סיעת האופוזיציה בראשות עופר ברקוביץ' לבין ראש העיר משה ליאון • כך הופך מאבק עירוני ליריבות אישית

רהע משה ליאון
רהע משה ליאון

מהומה פרצה בישיבת מועצת העיר שהתכנסה ביום חמישי האחרון, בהתכתשות פומבית בין נציגי סיעת האופוזיציה 'התעוררות' לבין ראש העיר משה ליאון. לטענת אנשי 'התעוררות', ראש העיר אינו מנהל את ישיבות המועצה באופן דמוקרטי, מזלזל בהם ומונע מהם להתבטא. מנגד, מצדו של ראש העיר טוענים כי אנשיו של ברקוביץ' לא מתנהלים עניינית ויוצרים פרובוקציות מכוונות.

ישיבת המועצה שהתקיימה רגע לפני ראש השנה, אמורה הייתה להיות חגיגית. על סדר היום היו מונחות הצעות רבות, בהם אישור דו"חות ביקורת, קליטת 11 עובדים עם מוגבלויות, חניה חינם לניצולי שואה, השקעה בתשתיות, שקיפות בהקצאות והפחתת זיהום.

אלא שבין הצבעה לדיון הרוחות התלהטו, צעקות רמות נישאו בחלל הישיבה והעניינים כמעט ויצאו משליטה. המתיחות מגיעה ברקע מאבק שהולך ונהיה אישי בין ראש העיר משה ליאון לבין יו"ר 'התעוררות' עופר ברקוביץ', שהגיע לשיאו בטקס הרמת כוסית יומיים קודם כן, עת כינה ליאון את ברקוביץ' "אפס מאופס ונאד נפוח", כך על פי עדויות. בתגובה רשמית, הסבירו מאוחר יותר בלשכתו של ליאון את הדברים: "המשמעות המילונית של המילים שנאמרו בפגישה האקראית המדוברת – גאותן, מתנשא, שחצן. ביטויים אלה משקפים במדויק את הילד עופר".

בתגובה למהומות בישיבת המועצה, אמרו בסיעת 'התעוררות' כי "ראש העירייה לא אפשר לחברי התעוררות לדבר ולהצביע בעשרות סעיפי דיון, דחה הצעות חשובות של שיתוף ציבור בתהליכי תכנון ובנייה, ניהול של הבעיות בתהליכי שיפוץ בעיר, הצעה למקם את השגרירויות שמגיעות לירושלים ברובע העסקים החדש, הדרישה להקמת גני משחקים לילדים אלרגים".

לדבריהם, "גם כעת, ליאון לא משכיל לשמור על הדמוקרטיה העירונית, על שלטון חוק ועל נורמות ראויות. זאת בהמשך להשתלחות חסרת תקדים שלו כנגד עופר ברקוביץ לפני מספר ימים. ליאון כנראה שוכח שחברי המועצה מייצגים ציבור עצום אשר בחר בהם למועצה".

"ליאון צריך להתבייש בדרך שבה הוא מנהל את ישיבות המועצה, האופן שבו הוא מתייחס לנבחרי הציבור, ולתושבים הרבים שהגיעו להשמיע את דבריהם בישיבת המועצה. לצערנו כך מתנהל ראש עיר חלש וחסר לגיטימציה ציבורית. כך מתנהל ראש עיר שלא מסוגל לשמוע ביקורת עניינית ורצינית.

"ראש העירייה פשוט מפחד מהאופוזיציה, דורס את החוק ואת נבחרי הציבור ועושה הכל כדי לדחוק את הציבור הציוני מירושלים. התעוררות לא תירתע ותמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי לייצג את תושבי ירושלים נאמנה".

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "לצערנו, חברי סיעת התעוררות ותומכיהם החליטו להמשיך בפרובוקציות ולנצל את הבמה המכובדת שניתנה להם כדי לבזותה. בכל נושא שעלה, התעקשו חברי סיעת התעוררות שלא להתייחס אליו בענייניות, אלא לצעוק ולגדף ולהתנהל באופן שאינו ראוי, לא מכבד ולא מכובד עד כדי שהחליטו לצאת מהאולם בהפגנתיות בזמן שראש העיר מעניק סיכת ירושלים לניצול שואה ובזמן שחברי הנהלת העיר אישרו את החניה חינם לניצולי השואה בעיר".

ראש העירייה, משה ליאון, קרא "לכל סיעות המועצה לנהוג בכבוד הראוי למועצה, ובעיקר לבוחרים. אמשיך לנהל את המועצה על פי החוק, באחריות ובקפידה. מצופה מאיתנו לנהוג בכבוד, ממלכתיות, ובעיקר באחריות כלפי התושבים. אני מבקש מסיעת התעוררות לזכור שאתם מייצגים תושבים אשר הצביעו עבורכם ומצפים שתייצגו אותם נאמנה וברצינות".

תגובה אחת
  1. ישיבת המועצה הייתה מחפירה. הייתי נוכחת שם. בושה וחרפה לאופן ההתנהלות של ישיבה שבה הוחלו החלטות חשובות שיש להן השפעה על מאות ואולי אלפי אנשים. ההצבעות נעשו ללא הצגת התוכן הרלוונטי וההתנגדויות. המצביעים אפילו לא היו מודעים על מה הם הצביעו. ממש מפחיד לחשוב שכל גורלנו נחתך.

השארת תגובה