בירושלים: אמהות ותינוקות גדלים ביחד

גדלים ביחד: לראשונה בירושלים הדרכה וטיפול לאימהות ותינוקות עם תסמונות מרגע הלידה מחבקים את הילדים המיוחדים מרגע הלידה

אילוסטרציה: תינוק
אילוסטרציה: תינוק

רגע האבחון של ילד מיוחד הוא רגע מטלטל עבור משפחות רבות, שנעות בין שמחה גדולה על התינוק החדש שנולד לבין תוצאות האבחון המלמדות כי הוא לוקה בתסמונת שיש בה אתגר גדול מאוד להורים הטריים. הורים רבים מדווחים על בלבול גדול שהיה מנת חלקם בימים שלאחר שהרופאים בשרו להם כי התינוק או התינוקת סובלים מאחת מהתסמונת שמכניסות אותם בקטגוריה של ילדים מיוחדים.

בציבור הדתי והחרדי קיים מחסור גדול בייעוץ ותמיכה בשלב הראשון והקריטי שלאחר האבחון שהתינוק לוקה בתסמונת. כדי לתת מענה הוקם הפרויקט 'גדלים ביחד' מבית 'פתחיה' המנוהל על ידי הגב' ציפורה ברטמן אמא ל-2 ילדים מיוחדים ומתוקים, לצידה אנשי מקצוע פרא – רפואי האמונים על התפתחות הילד המיוחד והטיפולים המיועדים מגיל הלידה.

פרויקט 'גדלים ביחד' נועד לנטוע מהרגע הראשון את הביטחון האימהי של האם, שהיא יכולה ומסוגלת להתמודד באופן מיטבי עם האתגר הגדול שנחת עליה לפעמים באופן מפתיע. ללוות אותה ואת התינוק יחד עם המשפחה מהרגע הראשון.

ב'גדלים ביחד' כל ילד המתקבל לפרויקט זכאי לסל טיפולים חד שבועי הכולל מפגש עם קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק ומרפאות במוסיקה, מהשורה הראשונה. כמו כן, האם פוגשת במקום אימהות נוספות הנמצאות יחד עמה באותה סירה, בכוחות משותפים הן תומכות ומשפות האחת את השניה.

בנוסף, בשנה זו פותחים בגדלים ביחד סדנאות ייעודיות לאימהות כדי להעשיר את ארגז הכלים שלהן בטיפול בילדם.

במסגרת גדלים ביחד, ניתן לקבל מענה 24 שעות לאם הדואגת בכל שאלה ונושא. וכן עזרה בבירוקרטיה מול קופות החולים, ביטוח לאומי והוועדות השונות.

הרב ישראל גולדקנופף: 'השכלנו פה ב'גדלים ביחד' לתת את המעטפת הטיפולית גם לתינוק הקטן והילד הרך וגם לאם ולמשפחה שמקבלים את ארגז הכלים הנכון שנותן להם את האפשרות והכוח לגדל באופן בריא ונכון ולמלא את השליחות שנתנה להם בגידול ילדים מיוחדים'.

השארת תגובה