בכיר באגף התברואה: החרדים מלכלכים

עמי מזרחי, מנהל בכיר באגף התברואה, טוען כי המגזר החרדי "מרשה לעצמו יותר מדי" ללכלך את הרחובות, וכי "קשה להשתלט" על הילדים • 'התעוררות' מגנה – ליאון שותק

ארכיון: אשפה ברחובות ירושלים, צילום: שמוליק אברהם
ארכיון: אשפה ברחובות ירושלים, צילום: שמוליק אברהם

האם החרדים מלכלכים את העיר ביום הבחירות בהתאם לכמות המנדטים שהם מקבלים? על פי עמי מזרחי, מנהל נפה באגף התברואה, התשובה לכך חיובית. בראיון ל'כאן' סיפר עובד העירייה על עבודות הניקיון ביום הבחירות ובחר לכוון את החיצים כלפי הציבור החרדי.

כבכל מערכת בחירות, הרחובות נזקקים ביום שאחרי לניקיון יסודי, משאריות של פלאיירים, שלטים, רבבות פתקי הצבעה וחומרי תעמולה.

לדברי עמי מזרחי, הבעיה המרכזית נמצאת בשכונות החרדיות, בעוד ברוב חלקי העיר לא מדובר בכמויות גדולות של אשפה. "פה במגזר החרדי הם מרשים לעצמם קצת יותר מדי וכמובן זה תלוי בכמות המנדטים שהם לוקחים… אם הם לוקחים הרבה אז הם מבסוטים, מהשמחה זורקים… אם לא אז הם הולכים הביתה מוקדם".

לתהיית המראיין, הוסיף מזרחי: "לצערי הרב במגזר החרדי יש קצת בעיה בחינוך ברצון לשמור על ניקיון הסביבה. אבל אנחנו באגף חינוך עושים פעולות חינוך יחד עם המנהלים הקהילתיים והרבנים, משתדלים כמה שאפשר. יש פה כמויות גדולות של ילדים – קשה מאד להשתלט עליהם. זה הפורקן שלהם".

בסיעת 'התעוררות' גינו את הדברים וכתבו: "‏הניקיון חשוב לכולנו, גם השפה. ההתבטאות של בכיר בשירות בתברואה בירושלים כלפי אוכלוסיות שלמות בירושלים חמורה, אין מקום בשיח הציבורי לאמירות מעין אלו".

בלשכת ראש העיר משה ליאון סירבו להגיב לדברים.

השארת תגובה