אלפי בנות ללא דרך אנושית להגיע לסמינר

1,200 בנות פתחו שנת לימודים במבנה חדש בשכונת רמות • הסעות בודדות, שעה וחצי של היטלטלות בדרכים, ומאות בנות שאמורות לעלות על אוטובוס אחד • אמא: "איך אפשר לראות את הבת שלי במצב כזה?"

אוטובוס עמוס
אוטובוס עמוס

לפני שבועות ספורים התבשרנו על המעבר של סמינר 'בנות אלישבע' לקריית החינוך החדשה בשכונת רמות, אך מבדיקת 'קו עיתונות' עולה תמונה קשה של מאות בנות שלא יכולות להגיע בזמן ללימודים בגלל מחסור בהסעות ישירות מהשכונות עבור התלמידות, מלבד 4 הסעות שישנן כיום – בית וגן, רמת שלמה, הר נוף, נווה יעקב, הסעה אחת בלבד (!) לכל שכונה.

מלבד זאת, ישנם עומס ודוחק בלתי מתקבלים על הדעת בקווי האוטובוס בשכונת רמות, שגם כך בקושי מכילים את הנוסעים בשכונה בימות השנה הרגילים, ובפרט כעת שנוספו כאלף בנות שנוסעות מידי יום בקווי האוטובוס שלא מסוגלים להכיל את הנוסעים.

בסמינר נכון להיום לומדות 1,200 בנות, מתוכן כ-1,000 בנות מתגוררות בשכונות מרוחקות (בית וגן – 260, הר נוף – 180, רמת שלמה – 140, שמואל הנביא – 112, נווה יעקב – 76, רוממה – 85). כמו"כ אותו מבנה משמש את סמינר אפיקי דעת.

המבנים החדשים והמרווחים הם אמנם בשורה טובה לתלמידות אך כנראה שמשרד התחבורה לא נערך כראוי לקליטת הבנות בשכונה המרוחקת.

חבר מועצת העיר דוד זוהר ומחזיק תיק התחבורה בעירייה, נכנס לעובי הקורה ופנה לשר התחבורה והנהלת משרדו בבקשה לתקצב באופן מידי הסעות תלמידים ישירות מהשכונות לסמינר, מה שכרגע תקוע בגלל התעקשות משרד התחבורה לא לתקצב הסעות תלמידים מיוחדות אלא שהתלמידות ישתמשו בקווים הרגילים.

בשיחה עם 'השבוע בירושלים', אומר חבר המועצה דוד זוהר: "לא יתכן ש-260 בנות מבית וגן יקבלו רק הסעה אחת בבוקר שיכולה להספיק בקושי ל-60 בנות, מה שמשרד התחבורה מציע שייסעו בקווי האוטובוס הרגילים בלתי מתקבל על הדעת שכן זמן הנסיעה הממוצע בשעות הבוקר מבית וגן לרמות הינו כשעה וחצי, ואין שום סיבה לא להוציא קו ישיר שיחסוך פי 3 את זמן הנסיעה, ומלבד זאת קווי האוטובוס הרגילים אינם נותנים את השירות היעיל והנצרך לתושבי העיר ירושלים וודאי שאינם בנויים להכיל קיבולת כ"כ גדולה של 1,000 בנות מידי יום".

משיחתנו עם ר. קלוגמן, אמא לתלמידה בשכונת בית וגן נשמעים דברים קשים: "לא מקובל עליי שהבת שלי צריכה מידי בוקר להידחס באוטובוס קטן יחד עם 200 בנות, אני לא מדברת על כך שאין מקום ישיבה באוטובוס אלא אפילו אין מקום לעמוד בצורה נורמלית, אני לא רוצה לתאר מה יקרה ח"ו אם נהג האוטובוס יצטרך לבלום בלימת חרום זה ממש סכנת נפשות, איך אפשר להשלים עם דבר כזה, אני דורשת ממשרד התחבורה שיפעילו לאלתר קווי תלמידים שיתנו מענה לתלמידות".

מערכת 'קו עיתונות' תמשיך לעקוב עד שהדברים יבואו על פתרונם על הצד הטוב.

השארת תגובה