צַר־לִ֥י הַמָּק֖וֹם – בעלזא מתרחבת

הוועדה לתכנון ובניה אישרה את תכנית הרחבת בית המדרש בעלזא • בתכנית – תוספת מכל כיוון, בהדרגה; הגבהת המבנה; הוספת עזרות נשים והרחבת 'אולם הטישים' • ראוכברגר: "כפי שהבטחתי לאדמו"ר – אעשה הכל לייצר פתרונות"

בעלזא 2
בעלזא 2

הועדה לתכנון ובניה בעיריית ירושלים אישרה ביום שני את השלב הראשון בתכנית ההרחבה המתוכננת של בית המדרש הגדול של חסידות בעלזא בבירה. לאישור קדמו סיורים ופגישות שערך יו"ר הודעה, מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר עם נציגי החסידות.

בית המדרש מתנוסס לתפארת על שטח מרשים, אך בשנים האחרונות הוא צר מהכיל את רבבות הבאים בשעריו והחסידים סובלים מצפיפות עצומה, בפרט בשבתות, חגים ומועדים.

בשל כך גמלה ההחלטה בהנהלת החסידות להרחיב את המקום. במסגרת הפרויקט, מתכננים בבעלזא להרחיב את בית המדרש מכל צדדיו בהדרגתיות, כאשר בכל שלב יורחב צד אחד בנפרד, כך שנה אחרי שנה יורחב בית המדרש מכל עבריו.

בבעלזא מעוניינים גם להגביה עוד את בית המדרש, כדי לאפשר הוספת גלריות למתפללים ולעזרות נשים. גם את אולם ה'טיש' מבקשים בחסידות להרחיב ואף 'להעמיק'.

על פי התכנית, המרפסת הקיימת – שמשמשת כיום כסוכה – תיסגר בסגירה נפתחת, כך שבמהלך השנה תוכל לשמש כמקום לימודים עבור בחורי הישיבה הקטנה של החסידות.

במסגרת ההרחבה נדרשת כמובן גם התאמה של התשתיות במקום, המעליות, חדרי המדרגות, המעברים ועוד, כדי להכיל את הבאים ולהימנע מלחץ וצפיפות בכניסות ובמעברים.

לאישור הנדרש קדמה סדרת הכנות מקצועיות, במהלכן הגיע יו"ר הועדה לתו"ב אליעזר ראוכברגר ביום שישי האחרון לבניין החסידות המוכר לכל ירושלמי; נפגש עם מנהלי הפרויקט ונציגי החסידות ולאחר שבחן את התוכניות – הבטיח לעשות כל שביכולתו כדי להביאן אל המוגמר.

עוד קודם לכן, בשלהי עצרת הרבבות של יהדות התורה בתחילת השבוע שעבר בירושלים, נקרא ראוכברגר אל כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא, שבירכו בחמימות על היחלצותו לטובת העניין.

מ"מ ראה"ע ויו"ר הועדה אליעזר ראוכברגר מסר: "לעונג הוא לי לסייע לחסידות מפוארת כבעלזא, למוסדותיה הנפלאים ולהרחבת מקום משכנה. כפי שהבטחתי לכ"ק מרן האדמו"ר, אמשיך לסייע בידי החסידות ומוסדותיה ככל שיצטרכו, לשכתי פתוחה בפני נציגי החסידות כל העת ואעשה כל שניתן כדי לייצר עבורם פתרונות להקלת העומס".

השארת תגובה