998 יחידות דיור אושרו בירושלים

עיריית ירושלים אישרה הקמת 998 יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית בתכנית "פינוי בינוי" 'קדמת גונן' ברחוב בר יוחאי בשכונת קטמונים

הדמיה לקדמת עדן ברחוב בר יוחאי בקטמונים 2
הדמיה לקדמת עדן ברחוב בר יוחאי בקטמונים 2

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות מ"מ ראש העיר, אליעזר ראוכברגר, אישרה הפקדה בוועדה המחוזית את תכנית 'קדמת גונן' (101-0511923) – "פינוי בינוי" ברחוב בר יוחאי 7, 7, 11, 13, ו- 15 בירושלים.

שטח התכנית הינו 52.4 דונם והיא ממוקמת מצפון לפארק אלמליח, מדרום לרחוב בר יוחאי, ממזרח לרחוב אברהם אלמליח וממערב לרחוב דב יוסף, ומצויה בסמיכות מדרום לציר הרק"ל, הקו הכחול.

התכנית המופקדת מציעה התחדשות עירונית בדרום מערב שכונת קטמונים ח'-ט', והיא מציעה הריסה ופינוי של 5 מבני שיכון קיימים בני 5 קומות ו- 376 יח"ד.

התכנית היא חלק מתכנית כללית שאושרה על ידי וועדות התכנון עבור כל השכונה והיא מציעה תכנון של 5 מגרשי מגורים בעבור בנייה חדשה של 5 מגדלים בני 33-36 קומות – סה"כ 998 יח"ד, שטחי מסחר ושטחים לצורכי ציבור ליצירת דופן פעילה לרחוב, שדרוג המרחב הציבורי, הרחבה של רחוב בר יוחאי ויצירת קישוריות של הרחוב והשכונה לפארק אלמליח הקיים מדרום, ע"י יצרת שטחים ציבוריים רחבי היקף בין מבני המגורים.

התכנית משנה את צורתו של פארק אלמליח ומציעה פיתוח חדש של הפארק יחד עם תכנון החלק הדרומי של הפארק, שמשתנה בעקבות המעבר של הרכבת הקלה בפארק. בתוך כך, תכנון הפארק מתואם בין שתי התכניות.

בנוסף, התכנית קובעת הקמה של מבני ציבור במגרש נפרד עבור אפשרות להרחבת בית ספר קיים. מבני הציבור משולבים במבני המגורים החדשים, ויתנו מענה לצורכי החינוך, תרבות, דת, קהילה ובריאות.

מגישי התכנית הם 'קדמת הגונן' – קרסו נדל"ן בע"מ ועיריית ירושלים. עורך התכנית הינו משרד דלה פרגולה אדריכלים בע"מ.

השארת תגובה