”קבלן הפקה חילל שבת – ראש העיר התנער והנחה”

בשבת האחרונה בוצע חילול שבת ע"י קבלן בהכנות לאירוע ב"יד לבנים" שהתקיים ביום ראשון ■ ראש העיר ברוורמן: "האמרגן עשה זאת בניגוד מוחלט להוראות שקיבל ולסיכומים עימו" והנחה להקפיד על הנהלים ■ חבר המועצה רמי גרינברג: "אחרי הזמנת יאיר לפיד לאירוע עירוני בערב חג השבועות, ממשיכה העירייה בחילולי שבת"

ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן וסגנו אוריאל בוסו
ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן וסגנו אוריאל בוסו

בשבת האחרונה בוצע חילול שבת על ידי קבלן שהחל את עבודתו בשבת, למרות ההנחיות שלא לעשות כך.

ראש העירייה איציק ברוורמן ששמע על כך, שיגר מכתב למנכ"ל העירייה יעקב ממן, בו כותב ראש העיר כי "הבוקר נודע לי כי האמרגן המקיים היום את האירוע הנפלא למען הילדים של החינוך המיוחד בגן יד לבנים, הכניס אתמול משאיות לשטח הגן לפני צאת השבת. פעולה זו של האמרגן נעשתה שלא על דעת מי מגורמי העירייה, ובניגוד מוחלט להוראות שקיבל ולסיכומים עימו".

גרינברג ביקש לחדד את הנהלים על מנת למנוע אירוע כזה בעתיד. ולהקפיד על הוראות אלו "לרבות שמירה על אי עבודה בשבתות וחגים, כפי שנעשה תמיד בפתח תקוה".

למרות זאת, במכתב ששלח חבר מועצת העיר רמי גרינברג לראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן, הוא קובל על חילולי השבת שנעשים בתחומי העיר בחסות העירייה.

במכתבו מפרט גרינברג כי "בהמשך לביזיון בהזמנת יאיר לפיד לאירוע עירוני עם ברוורמן במתנ"ס עירוני בערב חג השבועות, שם היה חילול  קדושת החג הכוללת הרצאה של לפיד על החטאים של משה".

"בשבת האחרונה שוב בוצע חילול שבת בכך שכל ההכנות לאירוע עירוני שהיה בפארק יד לבנים ביום ראשון, כל ההכנות נעשו בשבת כולל רכבים כבדים וכו' שהפריעו את מנוחת התושבים וגם סיכנו את המשתמשים בפארק.

לטענת גרינברג "אובססיית האירועים של ברוורמן שמבזבז מיליונים מכספי הציבור על אירועים ויחסי ציבור במקום להשקיע את המשאבים בדברים החיוניים לתושבים, מביאה אותו ולא בפעם הראשונה לפגוע ברגשות של ציבורים גדולים בעיר תוך הפרת הסטאטוס קוו העדין בעיר.

"זה מעיד על ניהול לקוי, חוסר אכפתיות ורגישות וזלזול בציבורים גדולים בעיר ובערכים שלהם.

גרינברג קושר לסיפור זה גם את "העובדה שברוורמן מתנגד לטפל בבעיית הגניזה שלא נאספת כבר שנה בעיר , והפתרון הוא של עשרות אלפי ש"ח בשנה אבל מיליונים על אירועים מיותרים תוך פגיעה בקדושת השבת עם זה אין לו בעיה. פשוט מקומם".

דובר העיריה מר חזי חקק בתגובה ל"כל הזמן": "אני חושב שהמכתב תגובה של ראש העיר מדבר בעד עצמו…"

"מדובר במפיק פרטי אשר בניגוד מוחלט להנחיות, הכניס משאית ציוד אחת בודדת במהלך השבת לפארק יד לבנים. זאת לקראת אירוע חשוב לבעלי צרכים מיוחדים שנערך ביום ראשון בערב. הפעולה נעשתה ביוזמת המפיק ואין לכך שום קשר לעירייה או למי מעובדיה.

"זמן קצר לאחר מכן, מיד כשנודע הדבר לראש העיר באמצעות עובדי אגף האירועים, ראש העיר הוציא הנחיה ברורה לכל מנהלי אגפי העירייה, עם דרישה חד משמעית שמקרה חמור זה לא ישנה וכי מוטלת עליהם האחריות לוודא ששמירת השבת לא תופר.

"ראש העיר עו”ד איציק ברוורמן רואה חשיבות רבה בשמירת השבת על ידי העיריה, והנחייה חד משמעית זו הינה בהתאם לכך".

מכתבו של ראש עיריית פתח תקווה
מכתבו של ראש עיריית פתח תקווה
2 תגובות
 1. גרינברג מבלבל תמיד את המציאות. קבלן פרטי חילל וקיבל על הראש. וראש העיר הנחה בתקיפות לפקח שלא יקרה שנית. אז נא להרגיע.

 2. בשם שמיים,
  מעבר לטעות הקולמוס "גרינברג ביקש לחדד…",
  גרינברג מנצל נזיפה והנחיה שהוציא מר ברורמן, ומציב עצמו כאילו הוא זה שגילה את אמריקה…
  אני חרד שפעולות כאלה, ייגרמו לקיטוב עם ראש העיר, שפועל מולנו בהגינות ויושר (ולא רק איתנו).
  אם מקרה כזה יחזור על עצמו, הוא עלול להעדיף להתעלם ממנו ולא להציף אותו.
  ואני שואל את עצמי האם הכתב קרא את מכתבו של ראש העיר? ואולי טעות הקולמוס מכוונת

השארת תגובה