נעים להכיר – הביובית ככלי לתחזוקת צנרת וביוב

אינסטלטור
אינסטלטור

מועצות מקומיות וגופים גדולים משתמשים באמצעים שונים על מנת לפתור בעיות אינסטלציה וביוב. לא פעם קורה שנוצרת סתימה רצינית במערכות ביוב עירוניות. על מנת להתגבר על הסתימה, נפוץ השימוש בכלי רכב מעניין ויעיל המכונה ביובית.

הביובית היא מעין משאית שמותקן עליה ציוד המאפשר מצד אחד הזרמת מים בלחץ ומצד שני משאבה היכולה לשמש לשאיבת כמות גודלה של פסולת ונוזלים.

יכולות להיות מגוון סיבות להיווצרות סתימות במערכות צנרת, והן קורות בתדירות לא מועטה. כאשר מערכת ביוב גדולה עולה על גדותיה כתוצאה מסתימה ישנו צורך לטפל בבעיה גם לטווח קצר וגם באופן יסודי יותר. בטווח הקצר, יש צורך לפתוח את הסתימה. אחת מהשיטות לפתיחת סתימות בביוב היא הזרמת מים בלחץ גדול.

על מנת לעשות זאת ביעילות, נהוג להשתמש בביובית. מפעילי הביובית יוכלו להשתמש בצינור שלה על מנת לפתוח את הסתימה. במידה וישנה הצפה של מי ביוב – יהיה ניתן לשאוב אותם בעזרת משאבה עוצמתית.

פתרון מושלם לפתיחת סתימות

בכל עיר ובכל יישוב יכול לקרות מצב של סתימה בביוב. שירות ביוב לתושבי תל אביב והמרכז ניתן על ידי העירייה בדרך כלל, שנעזרת לעיתים בחברות פרטיות על מנת לפתוח את הסתימות ולנקות הצפות של מימי הביוב.

הביובית היא כלי יעיל ביותר למצבים אלו. היא מצוידת במכשור מתקדם שנועד לתת מענה לכל המקרים של סתימה בצנרת. היכולת שלה לשאוב ולהזרים מים בלחצים גבוהים הופכים אותה למכשיר מצוין בשירות ואחזקה של מערכות ביוב וצנרת.

הביובית משמשת לא רק במערכות גדולות וציבוריות, אלא יכולה לבוא לידי שימוש גם בבתים פרטיים. כאשר ישנה סתימה גדולה בביוב של הבית או הבניין, ניתן להזמין ביובית מאחת החברות שעוסקות בכך, ולקבל טיפול יסודי שיפתח כל סתימה שנוצרה.

תושבי העיר שנתקלים בבעיות ביוב בסביבתם יכולים לבקש מהעירייה או המועצה המקומית להזמין ביובית – והיא כבר תבצע את העבודה הנחוצה.

חשוב לדעת כי גם במקרה שמדובר בבעיות פסולת וביוב בשטח פרטי, הזמנת ביובית היא במקרים רבים פתרון טוב יותר מאשר הזעקה של אינסטלטור. במקרים רבים יכולה המשאית לעשות בזמן קצר מה שלאדם הפועל לבדו בשטח ייקח זמן רב מאוד לבצע.

ייחודה של הביובית היא בכך שהיא ממלאת כמה פונקציות. סוג הציוד משתנה בין ביוביות שונות. חלקן מצוידות בציוד חדיש יתר הכולל גם אמצעים תרמיים לזיהוי נזילות. חלקן ישנות יותר וכוללות בעיקר משאבה וצינור. אך בכל מקרה מדובר בכלי בעל עוצמה רבה שיכול לפתור את בעיות הסתימות והניקוז באופן היעיל ביותר ובזמן הקצר ביותר.

הזמנת ביובית היא אפשרות שחשוב לדעת עליה. הביובית יכולה לפתור בעיות שזמן רב לא נפתרו. היעילות של הכלי מוכחת והיא נמצאת בשימוש רב בקרב גופים פרטיים וציבוריים רבים במדינה.

השארת תגובה