פילבר: "תחרות מי יביא את ראשו של נתניהו"

בתגובה לחשיפות מתוך חדרי החקירות בתיק 4000 שפורסמו ב'ערוץ 1', מביא הבוקר 'ישראל היום' תמלילים חדשים מהם עולה כי עד המדינה הטיח בחוקריו כי המניעים שלהם פסולים

שלמה פילבר
שלמה פילבר

לאחר שבשבוע האחרון נחשפו בערוץ 12 שורה של תמלילים מעדויות החשודים בתיק 4000, חושף הבוקר 'ישראל היום' תמלילים נוספים והפעם מתוך חדר החקירות של עד המדינה בפרשה, שלמה פילבר, המציגים באור שונה את התמונה כפי שהוצגה עד כה ע"י ערוץ 12.

בדיווח המתפרסם הבוקר ב"ישראל היום" תחת הכותרת "פילבר: "מתנהל 'מרוץ למיליון' מי יביא את ראשו של רה"מ", מובאים דבריו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר בחדרי החקירות, כיממה בלבד לפני שהביע הסכמתו להפוך לעד מדינה, אז הכחיש פילבר את החשדות נגדו והטיח בחוקריו, כי "יש 300… 500 חוקרים בישראל, שכולם נמצאים עכשיו באיזו מין תחרות, מרוץ למיליון, מי יביא את הראש של נתניהו. אז מה צריך? את אחד האנשים הקרובים אליו. אז מסמנים אותי, ומנסים לחפש אותי ולהפוך אותי…".

לפי הדיווח, פילבר לא מצליח להשלים את המשפט הזה, כאשר החוקרים מושכים את השיחה לכיוון אחר, אך המשמעות ברורה: לטענתו, המשטרה רוצה את "הראש של נתניהו". וכדי להשיג זאת, החוקרים פונים למקורבים אליו, "מסמנים" אותם, ומנסים לחפש עליהם מידע מפליל שיאפשר להפעיל עליהם לחץ ולהפוך אותם לעדי מדינה.

במהלך החקירה נשאל פילבר על ידי אחד החוקרים:

"איך כל הדברים האלה נתפסים לבן אדם אחד?".

פילבר משיב: "לא בגללי". החוקר מתפלא: "לא בגללך?", ופילבר עונה: "לא, לא, לא" ומסביר מה לדעתו מתרחש.

השארת תגובה