נתניהו ב'גיבושון': "זה או אנחנו או לפיד וגנץ עם הבלגנץ"

ראש הממשלה קרא לשרים וחברי הכנסת של הליכוד, "ליריבים שלנו אין בכלל דרך – לפיד ביקר אותי על הנסיעה לקונגרס, אשכנזי התנגד להקמת גדר בגבול מצרים וגנץ מתכוון ליישם את לקחי ההתנתקות"

נתניהו
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בדברים שנשא ב'גיבושון הליכוד' בהשתתפות השרים וחברי הכנסת, למתקפת 'כחול לבן' נגדו כמו גם למתיחות במפלגה בת ארבעה הראשים והבהיר כי הניצחון במערכה שלפנינו אינו מובן מאליו.

"אנחנו חייבים לנצח וזה לא מובן מאליו. אנחנו מטפחים את העוצמה של ישראל, החזק מנצח והחלש מפסיד. אנחנו חייבים להיות חזקים. אנחנו מחזקים את ישראל כלכלית, ביטחונית, מודיעינית, חברתית, מדינית. עשינו מהפכה ביחד".

ראש הממשלה פנה אל השרים והח"כים ואמר, "התייצבנו ביחד כצוות. שינינו את מדינת ישראל ואת ההיסטוריה היהודית. אנחנו נדרשים להמשיך את סיפור ההצלחה הזה ולא ללכת אחורה. ליריבים שלנו אין דרך בכלל והם לוקחים אותנו אחורה כלכלית, מדינית וביטחונית. הבלגנץ הזה מסוכן. בעניין איראן – לפיד ביקר אותי בחריפות בגלל שהלכתי לקונגרס האמריקאי. לפיד הציע שנעקור 80 אלף מתיישבים. גנץ אמר שניישם את לקחי ההתנתקות במקומות אחרים. גבי אשכנזי בקבינט אמר בוועדת חוץ וביטחון שלא צריך גדר בגבול מצרים. בלי הגדר כבר לא הייתה מדינה. הדרך שלנו נכונה והדרך שלהם שגויה".

"שאלת הבחירות היא שאלת הדרך ומי יהיה ראש הממשלה הבא. זה או אנחנו או לפיד וגנץ עם הבלגנץ. אין לנו הרבה זמן כי ברגע זה אנחנו מפסידים ומדינת ישראל מפסידה. אנחנו מוכרחים לפעול עד הרגע האחרון. צריך להיאבק עד הסוף. היום הצלנו מנדט ואני מקווה שיהיו עוד. צריך ללחוץ על הרשימות והבוחרים שלא לזרוק מנדטים. אנחנו חייבים להיות המפלגה הגדולה ביותר כדי להגדיל את הסיכויים שיטילו עלינו". הכריז רה"מ.

בדבריו התייחס נתניהו לשאננות המסתמנת בעקבות העובדה כי המדינה ניצבת לפני בחירות חוזרות והפציר להוציא כמה שיותר אנשים מהבתים אל הקלפיות. "צריך לבוא לאנשים שלנו ולהביא אותם אל הקלפי. חייבים לבוא ולהצביע כדי שישראל לא תלך אחורה אחרת נפסיד. עלינו לפעול בכל החזיתות האלה. אין צוות כמו הצוות שלנו. אל תלכו לים, כל אחד יפעל בתחומו וננצח בלהט ונאמר לאנשי הימין שאם נרצה לנצח נצביע לליכוד. אין שני פתקים, יש פתק אחד, רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל. אנחנו מתקדמים, יש התעוררות בשטח, אנחנו צריכים להביא אותה לשיא".

"עוד מנדט או שניים למפלגה אחרת בימין לא משנה כלום, מה גם שצריך להוציא מהם בכוח שימליצו על נתניהו. מה שחשוב זה שאנחנו נרכיב את הממשלה ולא לפיד וגנץ", אמר רה"מ שציין, כי "אנחנו עומדים בפני הזדמנויות ואתגרים. יש לנו אתגר ענק עם איראן. זה לא גמור ולא מובן ויש לנו פה שלוחות בכל האזור. זה לא הוכרע. הסיפור המדיני עומד בפנינו קרוב מאוד. תוכנית המאה של טראמפ מגיעה. מי יתמודד איתה, נתניהו או הבלגנץ? הישגים גדולים בידינו אבל אנחנו צריכים ללכת קדימה ולא אחורה. צריך לצאת כדי לשכנע ולנצח – מחל".

השארת תגובה