דיווח: "טראמפ סירב לשוחח עם נתניהו על הפגישה עם זריף"

ראש הממשלה ואנשי לשכתו ניסו השבוע לתפוס לשווא לשיחת טלפון את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחר שדווח כי בכוונתו לפגוש את נשיא איראן זריף, אלא שהנשיא סרב לקבל את השיחה

פגישת טראמפ נתניהו
פגישת טראמפ נתניהו

בשבוע האחרון דווח כי בכוונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפגוש את נשיא איראן מוחמד ג'וואד זריף כדי לדון עמו במשבר בין המדינות על רקע הסנקציות המשתקות שהטילה ארה"ב על איראן ואיומיה של איראן לסגת לחלוטין מהסכם הגרעין ולחתור למימוש תכנית הגרעין המקורית שלה.

פגישתם של השניים מתוכננת להתקיים בפסגת מדינות ה-G7 המתכנסת בימים אלו בצרפת.

אלא שבלשכת רה"מ ביקשו לשוחח עם הנשיא טראמפ בנושא ונתקלו ב'אי זמינות' מצדו של הנשיא שהיה עסוק בפגישות עם מנהיגים אחרים ולא מצא פנאי להיענות לשיחת הטלפון מאת ידידו הקרוב בנימין נתניהו.

בלשכת רה"מ פנו לשורה של בכירים ובהם שגריר ארה"ב בישראל דייויד פרידמן ובכירים אחרים בממשל. לבסוף כך ע"פ הדיווח הסתפק נתניהו בשיחה עם מזכיר המדינה מייק פומפאו.

על פי הדיווח ב'חדשות 13'רה"מ הביע דאגה מכך שהשיחות בין ארה"ב לבין איראן יורידו את הלחץ הכלכלי שממשל טראמפ הטיל על האיראנים בשנתיים האחרונות – בדומה למה שקרה עם צפון קוריאה אחרי הפסגה בין טראמפ לקים ג'ונג אוןץ

את רעיון הפגישה העלה לראשונה נשיא צרפת כאשר הנשיא לא 'התלהב' בלשון המעטה מהיוזמה ותגובתו הייתה כי הוא איננו שולל פגישה שכזאת בעתיד.

בכירים אמריקנים ציינו, כי טראמפ החליט לא להיפגש עם זריף ללא קשר למסרים שהגיעו מנתניהו ובכירים אחרים בממשל כמו פומפאו הבהירו זאת לנתניהו ואנשיו כבר ביום ראשון בערב.

השארת תגובה