ארדן: "בגלל אלוביץ כהונתי כשר התקשורת לא הוארכה"

נחשפים תמלילים חדשים מחקירת המשטרה ב'תיק 4000' והערב נחשפו פרטים מתוך מתן העדות של שר התקשורת לשעבר ומקורבו של רה"מ גלעד ארדן – נתניהו: "ממשיכים עם הסילוף המגמתי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר ארדן במסיבת עיתונאים (צילום עמוס בן גרשום לעמ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר ארדן במסיבת עיתונאים (צילום עמוס בן גרשום לעמ)

בשבוע האחרון נחשפו תמלילים מתוך חדרי החקירות של עד המדינה בפרשת 4000 מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. כאשר לטענת רה"מ מדובר היה בפרסומים מסולפים שפורסמו באופן מגמתי. והערב חושף כתב המשפט של '"החדשות" פרטים נוספים בפרשה המסועפת והיחידה בה חשוד רה"מ במתן שוחד, כשעל המוקד הפעם, עדותו של שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן.

להלן התמלילים כפי שהוצגו הערב במהדורה:
ארדן: "אחרי התקופה של כחלון עם הסלולר חיפשתי איפה הדברים המשמעותיים ביותר בתחום התקשורת, שיכולים להביא לתחרות וזה היה ברור שבזק בכוח שלה, בתשואה השנתית שלה, במונופוליזם שלה, בכל זה, זה המקום המרכזי, שאפשר בו להביא להוזלת מחירים. אז החלטתי שאני מפעיל את כל היכולת הפוליטית שלי, היכולת הציבורית, כדי לדחוף את הרפורמה הזו.
אין דבר שיותר האמנתי בו מאשר הרפורמה הזאת".

חוקר: הגורמים המקצועיים במשרד האמינו במדיניות הזאת של לפתוח את השוק לתחרות ולקיים את הרפורמה של השוק הסיטונאי?
ארדן: "כן. רציתי לקדם תחרות והישגים לציבור ולי. בעלי הון יש להם דרכים לזכור את ההוא ולפנות למקורביו שלך הזה ולמקורביו ההוא ולנסות להשפיע על ההחלטות שלך. היו ברפורמה הזו ניסיונות כאלה אבל אני הייתי מאוד מחויב והאמנתי ביתרונות שלה".

"שאול אלוביץ' נפגש איתי אפילו בבית שלי. אני לא רואה שום פסול בזה, שאנשים, שרואים עצמם כנפגעים מהחלטות שלי ישמיעו את עמדתם. אני חושב שזאת זכותם וזאת חובתי לשמור אותם אבל בהחלט הם (בזק) מאוד מאוד התנגדו לרפורמה".

חוקר: על מה נסובו השיחות שלך ושל שאול (אלוביץ')?

ארדן: "היו לו טיעונים מפה עד הודעה חדשה. פעם דלפו לעיתון התעריפים הצפויים והוא אמר, שזה הולך למוטט אותו ואת בזק ושהוא ימכור את בזק ובזק תקרוס וכל מיני דברים כאלה".
"הייתה שיטה שהוא היה בוכה לכל אחד שמכיר אותי שאני לא שומע אותו ולא נותן לו את יומו ולא מקשיב לו הוא אמר לאנשים שאני מכיר: "מה יש לו נגדי כאילו שזה משהו אישי והייתי אומר להם תקשיבו הוא מבלבל לכם בשכל, הבכיינות אצלו זאת שיטה".

"אני מתאר שאתם שואלים על ראש הממשלה אז הדבר היחידי שראש הממשלה אי פעם דיבר איתי בהקשר הזה זה לא בהקשר של המיזוג (בזק יס), זה בכלל לא בנושא של השוק הסיטונאי או הרפורמה בבזק. הדבר היחידי זה היה לשאול אותי אם אני באמת שומע אותם (את בזק) ונותן להם את יומם בפניי. אז אמרתי לו: "נראה לך שלא? זה נשמע לך הגיוני ראש הממשלה? שאני אעשה רפורמה ולא אשמע אותם?
והוא אמר חשוב לתת להם להישמע שלא יגידו.."
"זאת הייתה השיחה היחידה שלי איתו בעניין. השיחה הזאת הייתה הרבה לפני סיום הקדנציה. זה היה תוך כדי פגישה איתו במשרד".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר:

כל המדינה מבינה שערוץ 12 מגוייס למסע תעמולה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו שהולכת ומתגברת באופן מכוון ככל שהבחירות מתקרבות.

אתמול נתפס גיא פלג בשקר כשהוא ערך עדות של פילבר ועד עכשיו לא התנצל כלפי ראש הממשלה. היום שוב בחרתם להשמיט באופן מגמתי ומסולף את עדותו של גלעד ארדן. הרי שר התקשורת ארדן בגיבוי מלא של ראש הממשלה שהביא רפורמות מרחיקות לכת לגבי בזק, והיה זה שר התקשורת נתניהו שיישם את הרפורמות הללו שעלו לאלוביץ׳ ולבזק מיליארדים רבים. העובדות עומדות בסתירה מוחלטת לשטיפת המוח השקרית והמרושעת שאתם עושים ערב ערב בשירות הפרקליטות.

תגובת לשכת השר ארדן לפרסום של גיא פלג בחדשות 12:

השר ארדן נדרש בעדותו ברשות לניירות ערך,למסור תיאור מלא של הרפורמות שקידם כשר תקשורת.
מעבר לרכילות עולה מעדותו עובדה מרכזית אחת אותה תיאר לחוקרים ושעליה אין מחלוקת ואין עוררין: ראש הממשלה מעולם לא ניסה לעצור, להשפיע או להתערב בשום דרך או צורה ברפורמות שקידם השר ארדן במשרד התקשורת, למרות שהן פגעו פגיעה ניכרת בבזק ובמר אלוביץ.

בנוגע לטענה על פגישת השר ארדן עם מר אלוביץ:
אין שום מניעה לכל שר לשמוע גורמים העלולים להיפגע ממדיניותו. השר ארדן נפגש עם גורמים שונים גם באופן אישי, בנוסף להליך המתקיים במשרד, בדיוק כפי שהתקיימו פגישות דומות עם ראשי ערוץ 2 ו-10 בזמנו, ועם גורמים נוספים שביקשו להציג טענות לשר מאחר וחשו עצמם נפגעים מהמדיניות שהתווה.

השארת תגובה