שר האוצר לשעבר יגאל אור-גד הלך לעולמו

ח"כ יגאל כהן-אורגד כיהן כחבר בכנסת ישראל בין השנים 1977 – 1983 והחליף את יורם ארידור במשרד האוצר

יגאל אור-גד, צילום: אוניברסיטת אריאל
יגאל אור-גד, צילום: אוניברסיטת אריאל

שר האוצר לשעבר יגאל כהן – אורגד הלך הבוקר לעולמו והוא בן 81. אורגד שימש כחבר כנסת בכנסת ישראל בין השנים 1977 – 1983. הוא מונה לתפקיד שר האוצר בממשלת שמיר הראשונה בשנת 1983.

יצוין, כי יגאל היה מוכר בימיו כחבר כנסת כיגאל כהן אך היות ובאותם ימים כיהן במשכן הכנסת ח"כ נוסף בשם זהה, יגאל כהן מהליכוד, שהתגורר ביישוב תל-עדשים
החליט להוסיף את השם "אורגד" כשם משפחה נוסף. את המהלך הסביר בכך, שאורגד הם ראשי-התיבות של שמות ארבעת ילדיו.

כהן-אורגד שימש כיו"ר הוועד הפועל של המכללה האקדמית באריאל, ולאחר הפיכתה לאוניברסיטה מונה לנגיד. ב-2013 אף זכה כהן אורגד בפרס מוסקוביץ' לציונות.

השר לשעבר נפתלי בנט מראשי 'ימינה' ספד לאורגד ואמר, כי "‏יגאל כהן אורגד היה חבר, ציוני ענק והרוח החיה מאחורי אוניברסיטת אריאל – יגאל מגלם את היזם הישראלי המושלם: חזון ענק לצד ירידה לפרטים וחוש הומור משובח – ‏מכוח אישיותו ונחישותו הוא הפיק נסים, ובראשם את הזנקת אוניברסיטת אריאל שבשומרון".

מועצת יש"ע פרסמה אף היא הודעה המשתתפת באבל על פטירתו של אורגד:

"מועצת יש"ע כואבת את פטירתו של השר לשעבר יגאל כהן-אורגד ז"ל, נגיד אוניברסיטת אריאל וחבר הנהלת מועצת יש"ע במשך שנים רבות.

יגאל היה איש חזון ועשייה, אשר פעל רבות למען ארץ ישראל וקידום ההתיישבות היהודית. ממייסדי ובוני אוניברסיטת אריאל, הראשונה ביהודה ושומרון. עצוב שלא יזכה לראות את תחילת פעילותו של בית הספר לרפואה שעל הקמתו עמל שנים רבות – בשם כל ראשי ההתיישבות, אנו מוסרים את תנחומינו הכנים למשפחה".

השארת תגובה