ברק: אור 'אדום' מכוון טראמפ

בימים האחרונים הביע הנשיא טראמפ נכונות להיפגש 'בהקדם' עם נשיא איראן חסן רוחאני לדון עמו בחילוקי הדעות בין המדינות

דונאלד טראמפ בביקורו בישראל
דונאלד טראמפ בביקורו בישראל

על רקע הודעת הנשיא טראמפ כי לא ישלול פגישה בקרוב עם נשיא איראן חסן רוחאני מתריע ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק כי הדבר מהווה אור אדום שעל ישראל להיערך לכך מבעוד מועד.

לדברי ברק, "מסתמנת תפנית ביחס של טראמפ אל איראן. זה אור אדום עבור כולנו, שמחייב אזהרה מפני תלות היתר של נתניהו בנשיא טראמפ ובתפניות החדות בעמדותיו. בצפון קוריאה ראינו איומי מלחמה שהסתיימו בחיבוקים, מבוי סתום במו״מ, שוב חיבוקים וחוזר חלילה. דבר דומה יכול לקרות גם מול איראן".

כזכור, רק לפני ימים אחדים הגיבה ארה"ב למתקפות המיוחסות לישראל על פי פרסומים זרים על אדמת עיראק, ואמרה כי "לעיראק הזכות להגן על עצמה מפני תוקפיה".

יצוין כי ביממה האחרונה התבטא רוחאני בענין הלחץ האמריקני כלפיה ואמר, כי "טהראן מעולם לא רצתה נשק גרעיני. ארצות הברית צריכה להסיר את כל הסנקציות הלא חוקיות כצעד ראשון. אם לא תעשה זאת, לא יהיה שינוי בסטטוס קוו". הוא אף התריע, כי "אם ארה"ב לא תסיר את הסנקציות על טהראן, לא יחול כל שינוי בסטטוס קוו. לטענתו, טהראן מעולם לא רצתה נשק גרעיני. רוחאני מדגיש כי יש אפשרות לשיחות, אך על ארה"ב להסיר את הסנקציות נגד טהראן כצעד ראשון".

השארת תגובה