מודעות עצמית

האדמור מסתרי חיים
האדמור מסתרי חיים

מודעות היא אחת ממילות המפתח בתקופה הזו של האדם בעולמו המופלא של הבורא. עצם המילה מורה על התפתחות תודעתית שהמשמעות שלה היא תוספת מידע המפתחת את האדם וחלילה בורות גורמת לו להתנהגויות לא מכבדות ולא נאותות.

עולם זה של ידע ומודעות הוא כצוהר של אור בחיי האדם להאיר לו את הדרך ילך בה ולכן כתוב ותורה אור שהמאור שבה מחזירם למוטב ולעומת זאת החשכה וחוסר הדעת מפילים בבאר שחת.

ככל שהקידמה הטכנולוגית הולכת ומתפתחת לכיון מאוד ברור, שמטרתו אחת להחליף את האדם מעבודת השדה עד המסחר והתעשיה. ככל שעובר הזמן הבקרה משתלטת על חיי האדם שתכנן ויצר אותה על כן אנו חייבים לחשוב מה התשובה לדור טכנולוגי זה שאם נרצה ואם לא גם הילדים השמורים ביותר כל עוד הם חיים בעולם עירוני מתקדם הם יחשפו למסכים בגדלים שונים ויציצו ואולי יפגעו כי אורות המסכים מושכים את עיני האדם וזאת מעצם לידתו בעל חמשה חושים ראיה שמיעה ריח טעם ומישוש.

אם רק תציצו לרגע במה שמוכן כיום ברמה הטכנולוגית והולך ונכנס לחיי היום יום שלנו תעמדו פעורי פה ואם תנסו בכל הכח לעצור את העבודה זרה של הדור הזה לא תצליחו, מושקעים בה מירב הכספים בעולם. שמו של עגל הזהב שעלה מהאש החשמל של דורנו שמו בינה מלאכותית והיא שמניעה את רוב הכלכלה העולמית.

אינני רוצה לפתח את הנושא היות וענייננו הוא מה תפקידו של האנוש בדור שכזה.

התשובה אחת כמו בכל הדורות מיום בריאת האדם ולידת קין והבל, עלינו לפתח את מידותיו של האדם שיעמדו למול ריבוי האורות המוקרנים עליו מהמסכים הסובבים אותו.

המסכים מעוררים את האדם לדמיין ולצאת מגבולות החומר המגביל אותו. רוב בני האדם מעדיפים לחיות בעולם מדומה מאשר לחיות בעולם מוגבל. ידיעה זו מחזירה אותנו לשתי קבוצות האנשים שאנו חלק מהם שמהווים את החברה.

ישנם אנשים נורמטיבים אשר אורות המסכים מעוררים את דימיונם אולם בגבול המדמה שלהם שהוא בעיקרו נשען על מוח שמאל המגביל אותו.

וישנה קבוצה של אנשים שהולכת וגדלה יחד עם הקדמה והיא יוצאת במהירות האור מהחומר המוגבל לדמיון לא מרוסן, קבוצה זו בטבעה נשענת על צידו הימני של המוח שאינו מוגבל בכלל אלו אנשים שבשעת קריאת ספר או שמיעת סיפור מסוגלים לראות את המתרחש לנגד עיניהם ממש.

אותה קבוצה המשתייכת לשורשו של יוסף הצדיק בעל החלומות הולכת הרבה מעבר לקיים ובעצם מעוררת את העתיד להתרחש. כאשר שני סוגים אלו של אנשים נמצאים בחדר אחד ניתן להבין מדוע הם אינם מבינים או גרוע מזה מכבדים זה את זה.

ההבדל הכל כך עמוק יוצר את השוני שאמור ליצור את האחדות אם עובדים על המידות והחשובה שבכולן ענוה שהתולדה שלה אהבת חינם ואם חלילה וחס ישנה גאוה מכל צד אז נוצרת שנאת חינם שסופה חורבן.

אנו חייבים לדעת שכל צד חייב את החלק המשלים שלו בכדי שיווצר אחד שלם והצורך הקיומי הזה נמצא בידו של השונה על מנת שנהיה יחד חזקים. מניסיון רב בשנים בעבודה עם אנשים בכל מיני תחומים ומגזרים, וגם מעבודות מחקר רבות שנעשו בתחום המודעות למדנו שבעלי הדמיון המוגבל כביכול ובעלי הדמיון הפרוע חייבים זה את זה בכדי שתיווצר יצירה.

למה הדבר דומה לארכיטקט ומהנדס האדריכל יכול לצייר ככל העולה על רוחו אבל הוא אינו יודע לתכנן את החומרים ואת החוזק שלהם בכדי שהציור שלו בסופו של דבר יהפוך למבנה תלת מימדי יציב ובטיחותי כך גם סופר שכותב הצגה ומפיק שמוציא אותה מהכוח אל הפועל.

אם תבינו את היסוד עליו עמדנו במאמר זה תבינו לעומק מדוע אנו חייבים לכבד זה את זה ולמעלה מהכל לאהוב אהבת חינם.

בברכה סתרי חיים

07-33-38-38-48

השארת תגובה