אלי ישי למקורביו: "אריה דרעי דיקטטור; נתמודד שוב"

חודשיים וחצי לאחר המפלה הצורבת, מקורביו של ישי מצטטים בשמו: "אריה הפך את ש"ס לשלוחה את צפון קוריאה, שאסור לאנשים במפלגה לדבר, מדובר בדיקטטור" ■ ש"ס בתגובה: "טענות ממוחזרות. אך לא שופטים אנשים בשעת צערם"

דרעי וישי. צילום מסך: 'ערוץ 2'
דרעי וישי. צילום מסך: 'ערוץ 2'

למעלה מחודשיים מאז שהפך מח"כ מוערך לבעל חוב גדול, מביא העיתונאי שמעון איפרגן רשמים ממקורביו של יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי. בימים אלו מנהל ישי מסע גיוס רחב היקף בכדי להחזיר את החובות הרבים שנותרו מאז כישלונה של תנועתו, 'יחד'. במקביל, נשמע כי ישי לא חוזר בו ובשיחות עם מקורביו הוא אומר כי בבחירות הבאות יתמודד שוב.

על פי ההערכות, סכום החובות של תנועת יחד הוא כעשרה מיליון שקלים בעיקר לספקים ונותני שירות, מתוכם שלושה מיליון שקלים עליהם חתומים אלי ישי וברוך מרזל כערבים אישיים – מיליון וחצי כל אחד. מי שסייע לישי לא מעט במהלך השבועות האחרונים היה חבר הכנסת המודח ניסים זאב שערך עבורו ערב התרמה בו הצליח לגייס כמה עשרות אלפי שקלים.

בשיחות עם מקורביו מצוטט ישי בדברים חריפים כנגד תנועת ש"ס. "אם מרן היה בחיים לא הייתי פורש מש"ס, לא הייתי ממרה את פיו, אבל אחרי שהבנתי שאריה הפך את ש"ס לשלוחה את צפון קוריאה, שאסור לאנשים במפלגה לדבר, שמדובר בדיקטטור, החלטתי שאני לא נשאר לעבוד עם אדם כזה", כך דבריו.

מציטוט נוסף שמובא במאקו בשמו טוען ישי כי הכישלון של תנועתו "זה באמת לא הפסד, אולי רק החמצה גדולה. יש צער, יש כאב, יש אכזבה, אבל כולנו נחושים להמשיך. הממשלה החדשה שקמה היא צרה צרורה, לא תשרוד יותר משנה וחצי בהרכב הזה, ואנחנו ערוכים לכל תרחיש". לדבריו, "עוד שנה-שנתיים נתמודד שוב. אנחנו נחזור לכנסת בגדול. מפלגת יחד חיה נושמת ובועטת".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה: "צר לנו על הטענות הממוחזרות של אנשי ישי, אך לא שופטים אנשים בשעת צערם. אריה דרעי עסוק כל כולו בתפקידים כשר הכלכלה וכשר לפיתוח הנגב והגליל והוא פועל ללא לאות למען הצלחת הכלכלה הישראלית, הוספת מקומות תעסוקה בכל הארץ ופיתוח אזורי הפריפריה והשכבות החלשות".

השארת תגובה