נפצע בניסיון החילוץ ויפוצה

פס"ד: האב נפצע בניסיון חילוץ של בתו הפעוטה ממתקן גבוה ב'קיפצובה' – ויפוצה ב-340 אלף שקלים

עו''ד אדיר שויגמן
עו''ד אדיר שויגמן

ביהמ"ש השלום ברחובות: האב ניסה לחלץ את בתו הפעוטה שנתקעה על מתקן מתנפח בפארק השעשועים "קיפצובה", נחבל ברגלו, ופוצה במסגרת פשרה ב-340 אלף שקלים.

תביעת נזיקין נגד פארק השעשועים 'קיפצובה' של קיבוץ צובה שהוגשה ע"י עוה"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן, הסתיימה לאחרונה בפשרה לפיה יפצה פארק השעשועים את האב ב-340 אלף שקלים.

על פי התביעה, מצא את עצמו אב לפעוטה כבת שנה וחצי, תושב מבשרת ציון (36) – בגן השעשועים 'קיפצובה', כשעל מתקן מתנפח גבוה 'תקועה' בתו – מבלי יכולת להורידה.

על פי התביעה, לא נכחו באותה העת מפעילים בסביבת המתקן, והאב נאלץ לטפס על המתקן, שהיה תקול ולא מנופח מספיק, באופן מאולתר על מנת לחלץ את בתו.

לרוע מזלו, איבד האב את יציבותו, נפל אל הקרקע ונחבל בעוצמה בברכו. חרף הכאבים הצליח האב לחלץ את בתו, ומשם פונה לבית החולים 'הדסה' בירושלים, שם אובחן עם קרע ברצועת המינסקוס ומחוסר יציבות של עצם הפיקה.

לדברי עו"ד שויגמן, לאחר האירוע הוציאה החברה המפעילה את הפארק את המתקן מכלל שימוש, בטענה כי איננו בטיחותי מספיק.

כתוצאה מהפציעה נאלץ האב להיעדר מעבודתו למשך תקופה ארוכה, וחרף הטיפולים אותם עבר הוא סובל מכאבים, ממגבלות תנועה, מקושי לעלות ולרדת במדרגות ומקשיים לעמוד וללכת לאורך זמן. כתוצאה מכך, נאלץ לצמצם את היקף עבודתו ונגרמו לו הפסדי השתכרות.

ד"ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, שערך חוות דעת מטעם התביעה, העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 19%.

בתביעה שהגיש עו"ד שויגמן נגד "תיירות צובה – אגודה שיתופית חקלאית בע"מ" המפעילה את הפארק ונגד חברת הביטוח שלה, "ביטוח חקלאי – אגודה שיתופית מרכזית בע"מ", נטען לרשלנות המפעילים שגרמה לתאונה.

כאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום ברחובות, לפיה יפוצה האב ב-340 אלף שקלים.

השארת תגובה