גן לזכרו של  אליהו דרורי ז"ל

כשנה וקצת לאחר התקרית הקשה בגבול מצרים, בה נפל תושב העיר, החייל אליהו דרורי ז"ל, בראשית השבוע נחנכה גינה לזכרו • בשלט ההנצחה נכתב משפט שאמר: 'באתי לבנות את עצמי ולגלות מה תפקידי בעולם'

גן ההנצחה - שלט ההנצחה
גן ההנצחה - שלט ההנצחה

כשנה ושלושה חודשים לאחר שנהרג בפעילות מבצעית, במוצאי השבת האחרונה נערך טקס הנצחה וחנוכת גינה לזכרו של סמל אליהו דרורי ז"ל ברחוב נחל מיכה 20, בהשתתפות בני משפחתו וחבריו, ראש העיר עליזה בלוך וסגניתה רינה הולנדר.

כזכור, לפני כשנה, בשבת פרשת מצורע, נהרג סמל אליהו דרורי ז"ל, תושב העיר ותלמיד ישיבת ההסדר שעלבים, במהלך פעילות מבצעית בגבול מצרים, בעקבות התהפכות טנק במהלך פעילות מבצעית שנערכה באזור ניצנה שבגבול מצרים.

במהלך הערב אמר, רוני דרורי, אביו של אליהו: "אני מודה לכל התורמים והמתרימים שסייעו בהקמת הגינה, במיוחד לשבט נריה של סניף אריאל ולעיריית בית שמש. אנחנו נמצאים בתקופת שלושת השבועות בהם אנחנו מתאבלים על חורבן בתי המקדש, אך אלו ימים של התבוננות פנימית. אליהו בני הוא דוגמה לכולנו, חבריו תמיד מספרים שסיפר כמה זה חשוב להיות קשורים לד׳ וחשב הרבה על משמעות החיים. רב הישיבה סיפר שאמר 'באתי לבנות את עצמי ולגלות מה תפקידי בעולם'. חנוכת גינה לזכרו היא מימוש מקומו בעולם – מקום שבו יוכלו להיפגש משפחה וחברים".

ראש העיר עליזה בלוך אמרה, כי "אנחנו חונכים גינה עם מצפה מרהיב לנוף, לזכרו, כדי להגשים את הציווי ׳ואהבת לרעך כמוך׳ ולהגשים את ייעודו של אליהו דרורי בעולם – חיבור בין אנשים. באמצעות הגינה משפחות רבות ייהנו לשבת האחד לצד השני, להתחבר ובכך להגשים את ייעודו בעולם. יהי זכרו של אליהו דרורי ז״ל ברוך!".

השארת תגובה