"הפרקליטות הסתירה 'חומרי חקירה' מנתניהו"

מתברר כי הפרקליטות הסתירה חומרי חקירה מרה"מ מהם עולה כי כל מעשיו באשר למיזוג בזק-יס נעשו באישור היועמ"ש – למי היה אינטרס 'להחביא' את המידע מפרקליטי נתניהו?

נתניהו
נתניהו

האם פרקליטות המדינה הסתירה בפני באי כוחו של ראש הממשלה חומרי חקירה בתיק 4000, שאמורים היו להימסר להם יחד יתר חומרי החקירה בפרשות השונות?
אם לשפוט על פי דבריו של העיתונאי אלי ציפורי מ'גלובס' נראה שפני הדברים אכן כך, ואם הדברים כפי שהם מוצגים בטור אותו נביא להלן בשינויי עריכה, הרי שאזרחי ישראל עומדים לכאורה בפני דרמה של ממש.

נזכיר כי לפני חודשים אחדים עתר ציפורי באמצעות בא כוחו לביהמ"ש בדרישה לקבל תכתובות שהתנהלו בין היועמ"ש לגורמים בפרקליטות, מהם עולה לכאורה כי החשדות המיוחסים לנתניהו בתיק, נעשו לא לפני שקיבל ייעוץ משפטי בענין מלא אחר מאשר היועץ המשפטי לממשלה. אלא שדרישתו לקבל לידיו את המסמכים סורבה, בנימוק כי מדובר בחומרי חקירה. אלא שכאן מסתבר כי 'חומרים' אלו כלל לא נמסרו לידיו של רה"מ בכדי שיסייעו לו להיערך לשימוע.

"דרמה בתיק 4000: האם הפרקליטות (שי ניצן וליאת בן ארי שהובילו הקו התוקפני בתיק) החביאה חומרי חקירה מנתניהו – את ההתכתבויות שבו הכשיר מנדלבליט את כל פעולותיו של נתניהו במשרד התקשורת, כולל מיזוג בזק-יס
***
ההתכתבויות הן נושא העתירה שלי נגד משרד המשפטים שטען שמדובר ב"חומרי חקירה" וסירב למסור לי אותם, אלא שנתניהו דורש אותם כעת והמשמעות היא שהם לא נמסרו לו במלואם
**
דרמה של ממש בתיק 4000, דרמה שלא תיחשפו אליה אצל חברי החונטה התקשורתית, במיוחד בערוצי הטלוויזיה 12 ו-13, שהפכו את עצמם לתועמלנים של אהוד ברק ובני גנץ. היום בבוקר מפרסם בן כספית ב"מעריב" ידיעה, שכהרגלו, היתה אמורה להזיק לנתניהו, אלא שבן כספית בא לקלל ויצא מברך, בלי שהוא בכלל יודע זאת. על-פי הידיעה נתניהו דורש ממבקר המדינה החדש מתניהו אנגלמן חומרים פנימיים הנוגעים לתיק 4000, חומרים שיוסף שפירא סירב למסור אותם. כספית הוכיח בידיעה הזו (שוב) עד כמה הוא חפפן ורשלן /או מונע משנאה חולנית לנתניהו. כספית כותב באופן כללי ש"מדובר בהתכתבויות" בין משרד המשפטים למשרד מבקר המדינה, אלא שכספית לא טרח לציין במה מדובר – רק בגלל האובססיה שלו נגד נתניהו.

ובכן, אלו ההתכתבויות נושא העתירה שהגשתי נגד משרד המשפטים ומשרד מבקר המדינה באמצעות עו"ד אביעד ויסולי. כזכור, בסוף פברואר השנה ביקשתי ממשרד המשפטים וממשרד היועץ המשפטי לממשלה את תחלופת המכתבים בין המשרד לבין משרד התקשורת בנוגע לניגוד העניינים של נתניהו בזמנו. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט למעשה הכשיר בדיעבד את כל הפעולות של נתניהו במשרד התקשורת, כולל אלו שנוגעות לבזק וכולל מיזוג בזק-יס. אחרי חודשים ארוכים משרד המשפטים החליט לדחות את בקשתי בטענה שמדובר בחומרי חקירה ותלה את סירבו גם בהתנגדות של משרד מבקר המדינה. בדוח המבקר על ניגודי העניינים של נתניהו נכתב כך:

"… משרד המשפטים הוסיף כי בתקופה הרלוונטית שקדמה לגיבוש ההסדר ובעת גיבושו אמנם נעשו ניסיונות להגיע לידי פתרונות מוסכמים עם בזק, אולם לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נגועה, בשורשה, בפגם של ניגוד עניינים….". זו הסיבה שביקשתי את התכתובת המלאה בין משרד המשפטים למשרד המבקר, אך באופן די צפוי סירבתי ולכן עתרתי.

עכשיו מתברר שנתניהו דורש את המסמכים הללו. המשמעות היא מאוד ברורה: הדרישה של נתניהו סותרת את הטענה המרכזית של משרד המשפטים (כלומר, הפרקליטות) בתשובתם אליי שמדובר ב"חומרי חקירה", שהרי אם מדובר אכן ב"חומרי חקירה" הם היו אמורים להימסר לעורכי דינו של נתניהו במלואם. כלומר, אם נתניהו דורש ההתכתבויות המסקנה היא שהוא לא קיבל אותם, בניגוד לטענת משרד המשפטים. כלומר, משרד המשפטים מחביא חומרי חקירה מנתניהו! ויש לי עוד מסקנה: משרד המשפטים לא ממש אמר את האמת בתשובותיו אליי בנושא המסמכים וסירובו העיקש למסור לי אותם.

ושיהיה לכולם ברור: במשרד המשפטים ובפרקליטות כוונתי היא לשי ניצן, פרקליט המדינה וליאת בן-ארי, פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שהובילו את קו התוקפני מאוד נגד נתניהו בתיק 4000, שהחליטו לקבוע תקדים שסיקור אוהד כשוחד דווקא במקרה של נתניהו ו-וואלה (פרופ' למשפטים בועז סנג'רו אמר לי שעצם קביעת התקדים זה "ניסויים בבני אדם"), הם אלו שמתדרכים בלי סוף את התקשורת ומדליפים לה, הם אלו שמסתירים ומחביאים לכאורה כל ראייה שתומכת בגרסתו של נתניהו. ולשניים האלו יש משת"פ: עו"ד משה כהן, האחראי על הדוברות במשרד המשפטים. כהן התבלבל לחלוטין: הוא משרת ציבור, הוא אמור לשרת את הציבור, את האמת ואת התמונה המשפטית המלאה – במקום זאת הוא משרת את ניצן וליאת בן-ארי ופעם אחר פעם דוחה שאלות לא נוחות בנוגע אליהם בתשובות מעורפלות. הגיע הזמן שמר כהן יפנים: משרת ציבור אמור לשרת את זכות הציבור לדעת ולא את האינטרסים האישיים של פקידים בכירים.

המשולש הזה, ניצן-בן ארי וכהן – הוא אחד המשולשים המסוכנים ביותר לדמוקרטיה הישראלית.

ביקשתי את תגובת משרד המשפטים הבוקר – לא שאני מצפה לאיזו תשובה עניינית ומקצועית בנושא – כי כהרגלו של המשרד הוא מתחמק מכל שאלה קשה. נחכה ונראה.

7 תגובות
 1. בכתבה נשאלות שאלות: האם פרקליטות המדינה הסתירה בפני באי כוחו של ראש הממשלה חומרי חקירה בתיק 4000, שאמורים היו להימסר להם יחד יתר חומרי החקירה בפרשות השונות?
  אם לשפוט על פי דבריו של העיתונאי אלי ציפורי מ'גלובס' נראה שפני הדברים אכן כך, ואם הדברים כפי שהם מוצגים בטור אותו נביא להלן, הרי שאזרחי ישראל עומדים לכאורה בפני דרמה של ממש.

 2. אין ספק שיש לבדוק מה הולך במערכת המשפט תופרים תיקים חופשי ראש הממשלה
  לא מאמינה מה אני שומעת על מערכת המשפט פשוט בהלם מספיק עם הסיפור של נווה ללא בושה וכלימה שופטים ללא קשר עינייני
  וזה לא נגמר פה ועוד היד נטויה כל זה אשמים כל עורכי הדין שידעו ולא אמרו השופטים שידעו ולא דיווחו היועץ המשפטי לממשלה והעולה על כולם
  לך תדע איך מינו אותה שרת המשפטים שכל מערכת המשפט צועקת הצילו

 3. אלו לא החומרים היחידים שהוחבאו מעורכי דינו של נתניהו. הפרקליטות פשוט נמצאת מעל לכל חוק ונורמה, וזה לא בר תיקון מהיום למחר (או בכלל).
  מדהים. ככה כמעט כל הנושאים הכי חשובים מתנהלים. גם "התיקים התפורים" עם מספרים עגולים (1000, 2000 ו-4000). מדובר ב"קליקה" שדאגה (במשך השנים, זה נבנה נדבך על גבי נדבך, לרבות בתמיכת בג"ץ), שהקליקה תהייה חסינה בחסינות מוחלטת מפני כל תביעה. פירוט בנספח ב' כאן: http://bit.ly/Tik4000No27.

 4. קישקוש מושלם,אנשי נתניהו ומי מטעמו
  ממצאים שקרים ללא הרף,
  ביבי והכנןפיה תקשיבו טוב !!!!
  אתה הולך לכלא !!!!!

 5. שי ניצן וכל המאפייה שלו לכלא

 6. לעלות על הפרקליטות בD9

 7. זה היה ברור. הפרקליטות והמשטרה הם הפושעים הכי גדולים .

השארת תגובה