דברים שלא ידעתם על ביובית

ביובית
ביובית

את המושג "ביובית" סביר להניח שלא שמעתם אם לא הייתה לכם בעיית ביוב או שלא הייתה לכם הצפה רצינית בבית בגלל הגשם או מכל סיבה אחרת והייתם צריכים שאיבה. הביובית היא רכב שיש בו שני צינורות, צינור אחד שמיועד לשאיבת ביוב וצינור אחד שנועד לשטיפה בלחץ. יש ברכב גם שני מיכלים, מיכל אחד ריק בשביל שהוא יוכל לקבל מים ומי שופכין מהביוב כמו גם מיכל עם מים בשביל שניתן יהיה לשטוף בלחץ. ועכשיו אחרי שאתם יודעים מה היא ביובית, הנה כמה דברים נוספים עליה שיכולים לעניין אתכם.

  • רכבים בגבהים שונים – הביובית היא רכב שאמור לתת מענה אם כן למקרים של הצפות, סתימות ביוב ואחרים. הביובית צריכה להיכנס לכל מיני מקומות ולא כולם מקומות נוחים כמו ליד פירי מעליות או בחניונים נמוכים, ובדיוק בגלל זה יש ביוביות בגבהים שונים. הנמוכות משמשות למקומות מורכבים יותר.
  • סוגים שונים של רכבים – יש אם כן ביוביות גבוהות ונמוכות, אך יש גם סוגים שונים של רכבי ביובית. לא כל רכב יודע להתמודד עם כל בעיה וצריך להסביר אותה בפירוט בשביל שיגיע הרכב הנכון למשימה.
  • ביובית צריכה אישור – ביובית שואבת חומרים רעילים ממערכת הביוב, חומרים שיכולים להוות מפגע תברואתי, יכולים להוות מפגע בריאותי וכמובן להזיק לאיכות הסביבה, למי התהום ולגידולים חקלאיים. מדובר כמובן על מי השופכין ורכב כזה חייב לעבוד רק באישור של המשרד לאיכות הסביבה.
  • נותנת מענה לכל מגזר – במגזר הציבורי, הביובית נותנת מענה למקומות עבודה, מפעלים, עיריות, ארגונים שונים ולכל אחד אחר. אך היא לא משרתת רק את המגזר הזה אלא גם את המגזר הפרטי, למידה ויש לדוגמא הצפה שמקורה הוא כמות גדולה של גשם שנכנס למרתף או כל בעיה אחרת.
  • שאיבת מים למניעת נזקים ושטיפה עוצמתיים – הייחודיות של רכב הביובית הוא בכך שהיא יכולה לבצע שטיפות של מערכות ביוב בלחץ מים גבוה במיוחד ובכך לפתוח את קו הביוב. מצד שני היא יכולה גם לבצע שאיבות עוצמתיות ובעיקר מהירות, בשביל להוציא כמות גדולה של מים בזמן קצר.
  • מאפשרת לבצע צילומים – לפעמים צריך להחדיר מצלמה בשביל לצלם קו ביוב ולמצוא את הבעיה בו אך כדי שזה יקרה קו הביוב חייב להיות נקי וריק. את זה עושה הביובית שיכולה להזרים מים בלחץ, לנקות את הפסולת ולאפשר בדיקה איכותית ומקצועית של אנשי המקצוע.

תחזוקה נכונה מונעת תקלות

ביובית אם כן נותנת מענה מהיר ויעיל לכל בעיה אך חשוב לזכור שהיא מיועדת גם לתחזוקה שגרתית. עדיף לדאוג לתחזוקה שגרתית איכותית כדי לא להגיע למצב בו קו הביוב מלא בלכלוך או שצומחים בו שורשים, מה שיהיה קשה יותר לפתור וגם יהיה יקר יותר. אל תחכו לרגע האחרון ואל תתנו לביוב להגיע למצב כזה.

השארת תגובה