בית שמש סוערת: חילול השם

בצל הפרסום על אישור העברת זכויות הגרלת מחיר למשתכן משכונת נווה שמיר לרמה ד' בבית שמש – על ידי משרד המשפטים ומשרד הבינוי והשיכון, רבנים בכירים בעיר מגבים את הזוכים החרדים וקוראים לסייע להם, לחזקם ולעודדם

11
11

במסגרת המאבק על צביונה של שכונת נווה שמיר (רמה ה') בבית שמש המיועדת לציבור הכללי, אשר עלתה אמש שוב לכותרות עם פרסום ההודעה על כך שמשרד השיכון ומשרד המשפטים אישרו השבוע את בקשת עיריית בית שמש למודל העברת זכיות הגרלת 'מחיר למשתכן' בין שכונת נווה שמיר לרמה ד' ולהיפך, היום מתפרסם מכתב של הגר"מ גולדשטיין בו הוא מחזק את ידי הזוכים החרדים בשכונת נווה שמיר.

לפני כשנתיים, כזכור, התקיימה הגרלת מחיר למשתכן, במסגרתה זכו משפחות רבות מהציבור החרדי בדירות בשכונת 'נווה שמיר', אשר יועדה מלכתחילה לציבור הכללי, כאשר מועטים מהציבור הכללי זכו בדירות בשכונת רמה ד', שצביונה העתידי יותאם למגזר החרדי.

מי שהצטרף להודעת העירייה החגיגית שבישרה על אישור התוכנית להחלפת הזכויות, היה נציג שלומי אמונים בעירייה ויו״ר ועדת המשנה לתכנון ולבניה, חבר מועצת העיר שמעון גולדברג. בדבריו אמר, כי "המהלך הזה ייצר הזדמנות לכלל אוכלוסיות העיר ובכך ישמר את ההחלטה ההיסטורית שרמת בית שמש ד' תהיה למגזר החרדי ונווה שמיר למגזר הכללי".

"מה שהיה חשוב לנו זה לא לסכן את הזכייה של מי שזכה בשכונה אחרת עם צביון אחר", הוסיף גולדברג וציין, כי "המרת הזכייה בין השכונות תהיה ללא סיכון להפסד הזכייה אלא אף ישדרג את הזוכים בשיפור הבחירה לדירה שירכשו במסגרת המחיר למשתכן ולפעמים גם במחיר הדירה. כמובן שמהלך זה ייעשה תוך כדי רצון הרוכשים ולא תוך כדי כפייה".

בכדי להצדיק את תמיכתו במהלך, הבוקר שלח נציג שלו"א מכתב מפורט לרבני העיר בו הסביר את פשר המהלך. "בשנת תשע"ו עת כיהן כראש העיר הרב משה אבוטבול, חתם ראש העיר על הסכם הגג לבניית שכונות רמה ד' ורמה ה' (הנקראת נווה שמיר) ומועצת העיר על כל חבריה החרדיים אישרה את הסכם, בה התחייבה העירייה לצופף את הבניה בשכונת נווה שמיר ולהגביה את גובה הבניינים בעוד קומות מה שיאפיין את השכונה בצביון כללי ולא חרדי", כתב גולדברג.

בהמשך כותב גולדברג, כי "העירייה אף מיתגה את שכונת רמה ה' כבעלת צביון לא חרדית ואף יצאה בקמפיין גדול וארצי לשם כך והגדילה לעשות והעניקה את השם החילוני לשכונה כפי שהיא נקראת כהיום 'נווה שמיר' ע"ש ראש הממשלה מר יצחק שמיר, ואף שמות הרחובות נקראו בכינויים שאינם רבניים, בשונה משמות הרחובות שניתנו בשכונות בעלות צביון חרדי. כל האמור כחלק מקיום ההסכם של הרב אבוטבול וסיעת ש"ס מול הליכוד בעת צירופם לקואליציה העירונית, בה התחייב ראש העיר הרב אבוטבול וסיעת ש"ס כי שכונת רמת בית שמש ה' תשווק ותמותג למגזר הכללי, וכן תוקם שכונה לכוחות הביטחון בעיר."

בהמשך המכתב מגולל גולדברג את השתלשלות העניינים ואת התנהלות העירייה בראשות משה אבוטבול, שאף פנה לזוכים בשכונת נווה שמיר וביקש שיוותרו על מקומם, תוך שציין במכתב ששלח להם, כי הקמת שכונות גם למגזר הכללי נעשתה בברכתם של מאורי הדור, מר"ן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מרן הרב שטיינמן זצ"ל זיע"א, ויבדל לחיים ארוכים כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א חבר מועצג"ת.

כאמור, על רקע זה, מתפרסם היום מכתב של רב שכונת 'משכנות יעקב' בעיר, הגאון רבי מרדכי גולדשטיין, בו הוא מחזק את ידי הזוכים החרדיים בשכונת 'נווה שמיר', כשלמכתב מצטרף המרא דאתרא הגר"נ קופשיץ, לאחר שפרסם אף הוא מכתב דומה לפני מספר חודשים.

"הננו בזה לחזק את ידי הציבור החשוב והגדול של בני התורה החרדים לדבר ד', שרוצים חנך את משפחתם בדרך התורה והיראה בשכונת רמת בית שמש ה', ובודאי שמגיע להם כל הזכויות, כולל בתי מדרשות ובתי כנסיות ומוסדות חינוך", כתבו הרבנים והוסיפו, כי "זה חילול השם לבקש מהמשפחות היקרות לעזוב את מקומם אשר זכו בהם בדין, בגלל שהם יראים לדבר ד'".

עוד הוסיפו הרבנים במכתבם, "אנו קוראים לכל כתבי העת שלא לפרסם ח"ו בקשה לעזוב את מקומם שרכשו כדין, אלא להיפך, לסייע ולחזק ולעודדם לבנות את בתיהם מקדש מעט, ונזכה לבניין הבית הגדול בב"א".

7 תגובות
 1. אותי נורא מעצבן שראשת העיר בית שמש – שבלי החרדים אין לה קואליציה – היא רואה את החרדים כנטל, וכאזרחים סוג ב' שאפשר להשתמש בהם, לזרוק אותם ממקום למקום ומשכונה לשכונה, כראות עיניה.

 2. כשהתמודדו על רמה ה, ידעו שהצביון לציבור הכללי,לא להשתלט! חוצפה אשכנזית!
  אני קניתי בד וידעתי שהצביון חרדי על אפ שאני חרדי לאומי והשלום אהבו!
  וכמה בכלל זכו? יש מספרים? או שכולם נהיו שלוחים להדתה!

 3. החרדים שואפים להשתלט על כל שטחי העיר. יישר כוח לעליזה

 4. שלי שלי, שלך שלי

 5. גם על רמה א', מה שגולדשטיין קורא "משכנות יעקב", השתלטו החרדים במרמה. רחוב "נחל שורק" לא ייועד לחרדים במקור. ועכשיו גם את כבשת הרש הקטנה של הציבור הכללי הם חומסים. לא יעלה בידם. מי שמתנהג בחזירות, ייענש בידי שמיים.

 6. מר גולדברג, אתה חצוף ופה הגזענות שלך ניראת וניצפת , אולי תיצור גטו לציבור החרדי, משבריך אפשר להבין שאתה רוצה שחרדים שרכשו דירות סנווה שמיר יעברו לשכונת רמב ד' ואת הדירות תתעד לחילוניים ובוודאי האשכנזים , תתבייש לך. אתה עובד ציבור, אולי האינטרס האישי שלך ושל חבקיך חשוב יותר אנשים רכשו שירות וזכותם במלאה להתגורר בהן. תתבייש לך, בושה לאנושות וליהדות שיש אנשים כמוך בתוכנו.

 7. דמוקרטיה לכולם או רק ללא חרדים (צביעות)

השארת תגובה