הפרקליטות החליטה שלא לחקור את פגישות לפיד-מוזס

תגובת הפרקליטות: "עצם קיומן של פגישות עם עיתונאים או גורמים אחרים בשוק התקשורת על ידי נבחרי ציבור, אינו מהווה מעשה פסול או מעשה המייצר מצב של ניגוד עניינים"

יאיר לפיד מצטרף למחאת האפודים הצהובים
יאיר לפיד מצטרף למחאת האפודים הצהובים

פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה עו"ד ליאת בן ארי הודיעה כי אין בכוונתה להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס בגין פגישותיהם התכופות בתקופת העברת חוק ישראל היום.

במענה ששיגרה עו"ד בן ארי לעו"ד יצחק בם שעתר בפני היועמ"ש ופרקליט המדינה ודרש מהם להורות על פתיחת חקירה אודות טיב פגישות אלו נכתב, כי "לאחר בחינת הפנייה והצרופות לה, הגענו למסקנה כי בנסיבות העניין לא מתעורר חשד סביר לקיומה של עבירה המצדיקה פתיחה בחקירה. שכן עצם קיומן של פגישות עם עיתונאים או גורמים אחרים בשוק התקשורת על ידי נבחרי ציבור אינו מהווה מעשה פסול או מעשה המייצר מצב של ניגוד עניינים".

לדברי בן ארי, "תוכנה של פגישה ולא עצם קיומה, הוא נתון הרלוונטי לבחינת חשד אפשרי לפלילים".

עוד נכתב, כי "ביחס לפגישות בין לפיד למוזס, אין כל אינדיקציה ראייתית לתוכן שעשוי לעלות כדי פלילים, אשר על כן, בפנייתכם ובחומרים שצורפו לה, אין כדי לבסס חשד ברמה הנדרשת לפתיחה בחקירה פלילית". לשון התגובה.

יצוין, כי בעתירתו העלה עו"ד בם בין היתר, את העובדה שפגישותיו עם מוזס הושחרו ביומנו של לפיד ולמעשה הוסתרו מעיני הציבור, כך גם, הימנעותו מהצהרה על פגישות אלה במהלך עריכת הסדר ניגוד העניינים בזמן כהונתו כשר אוצר ועוד.

השארת תגובה