קנס כספי על מזהמי הים

בעקבות כתב אישום חמור שהגיש המשרד להגנת הסביבה: בית המשפט הטיל קנס כספי על מפעילי אנייה בגין אירוע זיהום ים בנמל חיפה

שפיכת שמן למי ים - אניית רות בורדשארד צילום -ניר לוינסקי המשרד להגנת הסביבה3
שפיכת שמן למי ים - אניית רות בורדשארד צילום -ניר לוינסקי המשרד להגנת הסביבה3

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום חמור נגד בעלי האנייה Ruth Bordchard בעקבות עבירות של שפיכת שמן למי ים, איסור לכלוך רשות הרבים ואי-נקיטת אמצעים מוקדמים בעת הזרמת שמן. בית משפט השלום בחיפה (השופטת אורית קנטור) גזר באחרונה על רב החובל, המכונאי הראשי ובעלי האנייה קנס כספי כולל על סך של כ-125 אלף שקל בגין זיהום מי נמל חיפה וכן חייב אותם לחתום על התחייבויות בסך רבע מיליון שקל להימנע מביצוע עבירות דומות למשך שלוש שנים.

באוגוסט 2018, הגיעה ליחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה ידיעה על זיהום ים בדלק מאניית מכולות הנושאת את דגל איי מרשל, שטענה דלק בנמל חיפה. עם קבלת הידיעה, הוזעקו למקום מפקחי היחידה, מלווים בשוטר מדור איכות-הסביבה, המסונף ליחידה הימית. במקום נמצאו מספר תקלות וליקויים בהפעלת נוהל התדלוק של האנייה וכן התגלתה התנהלות רשלנית מצידו של המכונאי הראשי. אלה הביאו לגלישת הדלק לים.

מיד עם תחילת האירוע ובמהלכו, נעשו פעולות מפוקחות על-ידי המשרד להגנת הסביבה במטרה להפסיק את הזרימה של הדלק לים. בנוסף, בוצעו פעולות טיפול לספיגת הדלק והוצאתו מהים על-ידי החברה שזיהמה, באמצעות קבלן ימי ששכרה לצורך כך.

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה מעשים אלו וימשיך לנקוט בכל האמצעים שבידיו, על-מנת לשמור על איכות הסביבה הימית ולטפל בחומרה בכל מי שעובר על החוק.

השארת תגובה