מקלב פונה למשרד התחבורה: גלו רחמים על הפעוטות

תינוק באוטו
תינוק באוטו

לאור המקרה הטרגי אמש ופטירתו של הפעוט אשר נשכח ברכב בעיר מודיעין עילית פנה אחר הצהרים חבר הכנסת אורי מקלב לשר התחבורה בדרישה לשינוי מדיניות משרד התחבורה וחיוב התקנת מכשירים למניעת שכחת ילדים ברכב זאת לאחר סיכומים מוקדמים בוועדת המדע והטכנולוגיה אשר משרד התחבורה אינו עומד בהם.

כפי הידוע לך נעשו דיונים רבים ופעילות רבה בנושא "שכחת ילדים", מציין מקלב בפתח מכתבו, לצערנו רוב המסקנות לא יושמו עד היום על מנת להביא לתוצאה חוקית ומעשית בתחום. על פי הסיכום אשר הגענו אליו בועדת המדע והטכנולוגיה אשר עמדתי בראשותה בכנסת הקודמת, משרד התחבורה יהווה פלטפורמה מרכזית ואף יתמרץ כלכלית ע"מ להוביל את קידום והטמעת הטכנולוגיות בתחום, כך שהמפתחים והיצרנים אשר עוסקים בתחום מערכות התרעה ואלו יוכלו לקדם את שיווקם לכלל הציבור, למיטב ידיעתי פעולות אלו לא יושמו בפועל ואין כל מידע על חברות עסקיות אשר משווקות מוצרים אלו.

בשנים עברו משרד התחבורה יצא בפרסום אפקטיבי באמצעי התקשורת השונים על מנת להעלות את מודעות הציבור למיקוד תשומת הלב ע"מ שמקרים מעין אלו לא ישנו בעתיד ויש דחיפות לחדש זאת שוב. אני פונה אליך לשנות את מדיניות משרד התחבורה ולבחון בחיוב שינוי תקנות התעבורה כך שכל נהג המסיע ברכבו פעוטות יחויב בהתקנת מערכת למניעת שכחת ילדים העומדת בתקן כפי הקיים ברכבי הסעות תלמידים. לאור חשיבות ודחיפות הנושא אני קורא לך לאמץ נקודות אלו לישומם המיידי – מסכם מקלב את מכתבו.

חבר הכנסת מקלב מוסיף עוד כי כיום הוכח כי ישנם כלים טכנולוגיים אשר יכולים למנוע לגמרי טרגדיות מסוג זה ולמרבה הצער מדיניות המשרד עד כה הייתה הכנסת מערכות התרעה או אוטונמיות אחרות לכלי הרכב אך לא בתחום זה של מניעת שכחת ילדים ברכב, לצערנו היסח הדעת כיום הוא דבר שכיח ואסור להטיל את האשמה רק על ההורים כאשר מתפקידו של משרד התחבורה להביא לידי יישום התקנים מסוג זה – מסכם ח"כ מקלב.

השארת תגובה