עד ביצי כינים: ראש נקי בקיץ

עם הגעתו של חופשת הקיץ, הימים החמים, הרחצה בבריכה ובים, מגיעות גם "האורחות" הבלתי קרואות ושאינן רצויות – הכינים ♦ כיצד נמנעים ונפטרים מכינים וביצי כינים טיפים ועצות מאת ד"ר להבית אקרמן ♦ הברירה הטבעית להשמדת כינים וביצי כינים ולטיפול מונע

מכשיר נובוקיד וקפסולות - צילום יחצ חול
מכשיר נובוקיד וקפסולות - צילום יחצ חול

מסקר שנערך בישראל ע"י חברת נובומיק, שהשיקה לאחרונה את המכשיר לטיפול ומניעת כינים וביצי כינים – נובוקיד, עולה כי למעלה מ 39% מהילדים בגילאי 3 עד 10, בתקופת הקיץ, סובלים מהידבקות בכינים. עוד עולה מהסקר שלמעלה מ- 85% מהילדים בישראל ידבקו לפחות פעם אחת במהלך חייהם.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור, מסבירה: "מחזור החיים של כינה מצויה הוא כ -3 שבועות והיא מטילה 10 ביצים ביום ומדביקה כל אחת מהן לשערה קרוב לקרקפת. הביצים בוקעות תוך תשעה ימים ומתפתחות ב 12 הימים הבאים. לכן מומלץ ורצוי לערוך טיפול נגד כינים מספר פעמים, כדי לוודא את האפשרות שאף ביצה לא הצליחה לבקוע.

לדבריה: "כיום בשוק יש מגוון רחב של טיפולים המציעים להיפטר מהכינים, אך מרביתם מכילים בין היתר חומרי הדברה או סיליקון במינונים נמוכים. בשנים האחרונות ממליצים, בעקבות טרנד הבריאות והטבעיות, להשתמש במוצרים טבעיים ופחות במוצרים המכילים חומרים כימיים פעילים, בפרט שקיימות הוכחות מדעיות לכך שהטיפול הטבעי הינו יעיל ואפקטיבי".

ד"ר אקרמן מסבירה כיצד נדבקים בכינים: "בניגוד לדעה הרווחת שכינים קופצות מראש לראש, הן פשוט זוחלות ומוכרח להיות מגע ישיר בכדי להידבק. לדבריה: "להיגיינה אין קשר להידבקות בכינים, וחפיפת השיער לעתים תכופות לא תשנה את מידת ההידבקות. ברוב המקרים נדרש מגע ישיר ממושך בין הראשים כדי שהכינים יעברו מראש לראש".

ד"ר להבית אקרמן מציעה טיפים ועצות לטיפול ומניעת כינים:

  1. מומלץ מאוד לערוך טיפול מניעתי, קבוע, על מנת שהילדים לא ידבקו.
  2. לאחר טיפול ראשון לקטילת כינים יש לחזור שוב על התהליך לאחר 24 שעות. מומלץ להמשיך לטיפול נוסף מניעתי כשבוע לאחר מכן.
  3. מיד לאחר הטיפול עם קוטל הכינים מומלץ להשתמש במסרק סמיך אשר מיועד לכינים, על מנת להסיר את הכינים המתות ואת הביצים.
  4. צילום סלפיז – לידיעת בני הנוער ומצלמי הסלפיז: יש עלייה דרמטית במקרי ההדבקה של כינים בקרב צעירים, שנובעת מהיצמדות ראשים בעת צילום הסלפיז.
  5. הכינים אוהבות להטיל את ביציהן באזורים חמים בראש. כדאי מאוד לערוך את החיפוש בעורף או מאחורי האוזניים.
  6. לבנות שבחבורה: מומלץ לאסוף את השיער בקוקו הדוק או לקלוע צמה, בעיקר בגנים, בתי ספר וקייטנות וע"י כך להקטין משמעותית את הסיכוי למגע ולהדבקה.

טיפול מונע

חברת נובומיק מציעה את האלטרנטיבה הטבעית להשמדת הכינים וביצי הכינים ולטיפול מונע, מכשיר חדשני, רב-פעמי: נובוקיד (Novokid) המאפשר טיפול המבוסס על חומרים 100% טבעיים. המכשיר קיבל אישור אמ"ר של משרד הבריאות, וכן אישור CE של האיחוד האירופי Class I Medical Device.

ייחודו של הטיפול בנובוקיד הוא בהיותו קצר, יבש ויעיל ואורך כ-10 דקות בלבד. החומר הפעיל שבקפסולות כולל תערובת 100% טבעית של חומצת חומץ ורוזמרין ממקור צמחי, ללא חומרים כימיים, חומרי הדברה או סיליקון והוא איננו שמנוני. הטיפול

מכשיר נובוקיד וקפסולות – צילום: יח"צ חו"ל

מתאים לכל בני המשפחה (ילדים מגיל 4 ולמבוגרים).

בכדי למקסם את הטיפול בנובוקיד יש לחזור מספר פעמים על הטיפול. מיד לאחר טיפול ההשמדה הראשוני, מומלץ לחזור עליו לאחר 24 שעות (בעיקר לבעלי שיער ארוך), ולאחר מכן חשוב לעשות טיפול מניעתי המתבצע מידי שבוע. זוהי הדרך היעילה, הטבעית והקלה ביותר למניעת היווצרות מושבת כינים ומאות ביצים על הראש.

במידה ולילדים יש כבר מושבה של ביצים וכינים, מומלץ לבצע טיפול חוזר עד להשמדה מוחלטת ולאחר מכן להמשיך ולבצע טיפול מונע מידי שבוע.

כאשר חוזרים על הטיפול המניעתי אחת לשבוע אין צורך בסירוק כטיפול מונע ונחסכת אי הנעימות, הכאב והסבל הכרוכים בכך (בעיקר כשמדובר בשיער ארוך וסבוך).

Novokid – המכשיר החדשני מיועד לשימוש רב פעמי עכשיו ברשת סופר פארם במחיר מבצע מיוחד – 199 ₪ בלבד  לערכה הכוללת כובע רב פעמי ו-4 קפסולות

 

השארת תגובה