תיעוד: מעצר גנבי המים של מדינת ישראל

במשטרת ישראל התנהלה חקירה סמויה בשיתוף לוחמי מג"ב של המשטרה ויחידת הפיקוח של המנהל האזרחי, חברת מקורות וכוחות צה"ל מחטמ"ר חברון, בחשד לגניבת מים באומדן של מיליוני מטרים מעוקבים של מים באזור חברון.

במהלך חקירה מורכבת ומקצועית עלה חשד כי החשודים היו נוהגים להתחבר באופן פיראטי לצינורות של חברת מקורות המזרימים מים לאזור הישובים בדרום הר חברון ובדרך זו פגעו בהספקה הרציפה של המים לתושבי הישובים ופגיעה באיכות המים.

החשודים גנבו מים ושאבו אותם לבריכות באמצעות מערכות השקיה וזאת לצורך השקיית מטעים ושדות ומכירתם למפעלים ולתושבי האזור.

עוד עלה מהחקירה כי במהלך תקופה פגעו באופן מתמשך בתשתיות לאספקת המים ליישובים, פגיעה באיכות המים וגרמו לנזקים גדולים.

על פי החשד פעלו החשודים בשתי חוליות מרכזיות שנוהלו באופן היררכי, ולכל חבר בחוליה היה תפקיד מוגדר. אחת החוליות עסקה בחיבור לתשתיות, שאיבת המים ואגירתם בבריכה והחוליה השנייה עסקה במכירת המים ואספקתם באמצעות משאיות.

הלילה, הפכה החקירה לגלויה עם פשיטת הכוחות על מתחמים, בתים ומתחמי עסקים שבבעלות החשודים.

במהלך פעילות הכוחות נעצרו לחקירה 32 חשודים בחשד לפגיעה בתשתיות מדינה וגניבת מים..

לאחר מכן, בשעות הבוקר הוחרמו על ידי יחידת הפיקוח במנהל האזרחי ומנהלת התיאום והקישור בחברון 12 מיכליות מים שהופללו בגניבת מים ונתפסו תשתיות צנרת שבאמצעותם בוצעו חיבורים בלתי חוקיים לקווי מים מוסדרים ובוצעה אכיפה נגד בריכות פיראטיות. בנוסף, בוצעאכיפה של קידוח מים בלתי חוקי הנמצא בשטח B.

במהלך השנה האחרונה בוצעו על ידי יחידת הפיקוח במנהל האזרחי 1,450 פעילויות אכיפה נגד גניבות מים. כמו כן, התקיימו מספר מבצעי ניתוק חיבורים פיראטיים בשטחי B שאושרו באופן חריג.

מפקד מרחב חברון, נצ"מ דודי חיון אמר:
"יצאנו הלילה למבצע רחב היקף שבו נטלו חלק גורמים רבים, במטרה להשיב ולהעניק לתושבי האזור אספקת מים תקינה ולמנוע פגיעה במרקם חייהם ופגיעה בתשתיות המדינה. אנו פעלנו ונמשיך בפעילות נחושה ועקבית, לצד יתר גורמי האכיפה, לתפיסת חוליות עבריינים ולהבאתם לדין במלוא החומרה.

קצין מטה מים במנהל האזרחי, רועי אסייג, אמר:
"המנהל האזרחי רואה חשיבות רבה בכל הנוגע לתחום המים ולוקח חלק אקטיבי במאבק נגד גניבות המים באזור יהודה ושומרון. מבצע המים הממוקד שהתקיים היום ממחיש את שיתוף הפעולה ושילוב הזרועות בין המנהל האזרחי למשטרת מחוז ש"י, חברת מקורות, רשות המים וכוחות הביטחון באזור שמטרתו לייצר הרתעה ולהביא למיגור התופעה".

סמנכ"ל תפעול בחברת מקורות, דני סופר מסר כי:
״חברת מקורות פועלת בתיאום מלא עם משטרת ישראל למיגור תופעה של גניבות מים, הגורמת בין היתר לפגיעה במשאב הלאומי ולפגיעה כלכלית חמורה. כנגד שכלול שיטות הגניבה מפעילה מקורות, בשיתוף הגורמים הרלוונטיים, אמצעים מיוחדים לאיתור וסיכול של אותם פורעי חוק.״

תגובה אחת
 1. כל הכבוד למשטרת ישראל!
  אם הם כל כך טובים אז באמת אפשר לסלוח להם על משיכת פאות לעצור חרדי וגם על כיסוח ילד אוטיסט חרדי חסר אונים. בסך הכל הם עושים דברים מאד חשובים; תראו בעצמכם כמה הם גיבורים!
  שמפמפמים סרטוני תעמולה של הגוף הנפלא הזה 'משטרת ישראל'.
  עכשיו כשאני רואה שוב את הסירטון אני כל כך גאה בשוטרינו המצויינים, אני גם מקבל בסובלנות את הריגתו של השחור ההוא, מה שמו?
  למה ללכלך על המשטרה שלנו ולומר שהם בהמות גזעניות ואלימות כשהם בסך הכל רוצים לשמור עלינו מפני הרשעים שגונבים לנו את המים?
  וחוץ מזה תראו איך הם לוקחים בעדינות את העצור הפלסטיני שלהם, לא אזיקים, לא טייזר, ובודאי לא יריות! לא אלימות בהמית רק אנושיות וכבוד האדם!
  כל הכבוד! המשיכו להפיץ את סרטוני התעמולה של המשטרה!

השארת תגובה