זעם: המשטרה תשחרר את השוטר היורה

מחאת האתיופים: במח"ש צפויים לבקש ככל הנראה לשחרר את השוטר החשוד בירי בצעיר סלומון טקה למעצר בית עם סיום עונש מעצר הבית שהושת עליו

סלמון טקה
סלמון טקה

במחלקה לחקירות שוטרים יבקשו מבית המשפט ככל הנראה לשחרר היום ממעצר בית את קצין המשטרה שירה וגרם למותו של הצעיר סלומון טקה בחיפה לפני כשבועיים.

השוטר שמאז האירוע שוהה במקום מסתור בחסות המשטרה מחשש לשלומו, אמור לסיים היום את מעצר הבית שהושת עליו.

ח״כ פנינה תמנו-שטה (כחול לבן) הנמנית על בני העדה האתיופית, מבקרת בחריפות את כוונת המשטרה לשחרר את השוטר החשוד בירי ומאשימה כי אלימות שוטרים נגד אזרחים, לא מטופלת כראוי.

בהודעה מטעמה נכתב, כי "לפני שבועיים, עוד בטרם יבש דמו של הנער סלומון טקה ז"ל, בחרה מח"ש שלא לבקש את מעצרו של השוטר וכבר אז סללה את הדרך לשחרורו למעצר בית". ח"כ תמנו-שטה תוהה, "האם לא ראוי שמי שאחראי למקרה החמור הזה, ולא משנה איזה מדים הוא לובש, יישב במעצר לפחות עד לבירור והשלמת ההליך המשפטי בעניינו? לי ברור שדם הנער הוא לא הפקר וכך היה צריך לקרות, אך נדמה שמח"ש הקלה ראש בתוצאה הכל כך קשה של המקרה ובעדויות סביב האירוע שהתרחש באותו לילה ארור, אחרת קשה להסביר את התנהלותם".

לדבריה, "לצערי זה לא חדש לנו שאלימות שוטרים כלפי אזרחים לא מטופלת כראוי ועם מיצוי דין נוקב. כל אזרח צריך להיות מודאג מההחלטה המסתמנת לשחרר את השוטר שירה בנער, זו פגיעה קשה בזכויות האזרח וקדושת החיים מול מי שיש בידם את כוח החוק והנשק והקלות הבלתי נסבלת בשימוש בהם".

השארת תגובה