אומרים לא לעישון

לרגל יום ללא עישון העולמי: מכבי שירותי בריאות מובילה את המאבק בעישון ומגבירה את המודעות לגמילה מעישון

השבוע ציינו בישראל וברחבי העולם "יום ללא עישון", המתקיים מדי שנה מזה כשלושים שנה, מטרתו, להעלות על סדר היום העולמי את מגיפת העישון ולהגביר את המודעות למניעת תמותה ותחלואה ממחלות הנגרמות בעקבות עישון טבק.

במכבי שירותי בריאות מקיימים לאורך כל השנה פעילויות לקידום מניעת העישון, במסגרתה יוזמים במכבי סדנאות לקבוצות לגמילה מעישון, כמו כן יוזמים במכבי ימי פעילות בקרב בני נוער בנושא הגמילה מעישון בריכוזי המגזר החרדי ברחבי הארץ. מנהלת קידום בריאות הארצי במכבי הגב' איריס דגן, הפועלת רבות בנושא קידום הבריאות לחברי מכבי במגזר החרדי, אומרת כי "קידום הבריאות עומד בראש סדר העדיפויות במכבי, נושא העישון הוא חלק חשוב במערך קידום הבריאות במכבי, מעבר לפעילויות הקיימות במהלך כל השנה בנושא מניעה וגמילה מעישון, יזמו במכבי לקראת יום ללא עישון העולמי שלל פעילויות העוסקות בהגברת המודעות למניעת העישון ולנזקי העישון, כמו פרסום כתבות בענייני העישון ונזקיו וטיפים איך להתמודד עם הגמילה".

יצוין, כי ביוזמתה של הגב' דגן מגבירה מכבי את המודעות לסכנת העישון במגזר החרדי ובמיוחד אצל בחורי ישיבות הנוטים ליפול לעישון ללא ידיעת גודל הסכנה אליה הם נשאבים. מכבי גם יוזמת סדנאות לגמילה ומגבירה את מודעות לזהירות מ"הסיגריה הראשונה". ואכן מידי שנה ניכרת ירידה משמעותית בקרב בחורי הישיבות וכמות הבחורים המתפתים לסיגריה הראשונה הולכת ופוחתת, בזכות הפעילות העניפה של מכבי בעניין.

מנהל השיווק למגזר החרדי במכבי ר' משה שלזינגר מציין, כי "מכבי הייתה החלוצה לפעול במגזר החרדי בפעילות למניעת עישון בקרב בחורי הישיבות ואברכים לפי צו השעה שהוציאו מרנן ורבנן גדולי התורה בעבר ולאורך שנים אנו פועלים בעקביות ומובילים את המלחמה בעישון. בנוסף, אנו פועלים לאורך כל השנה בפעילויות שונות וחשובות לקידום הבריאות בקרב חברי מכבי בערים השונות ברחבי הארץ. אנו במכבי רואים את העתיד ועל כן חשוב לנו לפעול בדרכים שונות לבריאות החברים ולהתאים את עצמנו לצרכים הייחודיים של המגזר החרדי בכל אתר ואתר".

מכבי פעלה ופועלת בנושא קידום הבריאות במגזר החרדי בתחומים רבים כמו הרגלי תזונה נכונים, השמנת יתר, ועוד. כמו"כ מקיימים במכבי קורסי עזרה ראשונה, קורסים להכנה ללידה, קורסים בנושא התפתחות הילד, התפתחות הקול, מפגשים עם רבנים, מובילי דעה ואישי ציבור בנושאים שונים הקשורים לבריאות חברי מכבי, הרצאות במגוון נושאים של בריאות ועוד".

השארת תגובה