גאב"ד מרוקו: "אני כואב את הכאב שלכם אבל אלימות היא לא דרך"

מחאת האתיופים שהסעירה את המדינה: "הצעירים מהעדה האתיופית צריכים ללמוד לרבנות ולבדוק מחדש את המנהג שלא להתחתן בין בני משפחה עד שבעה דורות"

גאבד מרוקו
גאבד מרוקו

הפגנות האתיופים הגיעו לקזבלנקה שבמרוקו, במהלך שיעורו השבועי בפני תלמידי ישיבת שובה ישראל וחברי הקהילה בקזבלנקה בפני מאות משתתפים התייחס גאב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו לנושא החם בישראל – מחאת האתיופים.

במענה לשאלת אחד התלמידים בן העדה האתיופית אמר הגר"י פינטו "יש לנו תלמידים אתיופים בישיבות בארץ ובמיאמי תלמידי חכמים עצומים. יש לנו תלמיד אתיופי במיאמי שאנחנו חושבים שהוא גאון עולם. כואב לנו עליכם הרבה. אבל תעזרו אתם לעצמכם כמו אותם תלמידים שבאים למרוקו או לבתי מדרש אחרים ולומדים שחיטה ומילה. תצעדו קדימה. תשתדלו להגיע הכי רחוק שיש. אתם מיוחדים וטובים מאוד. הטובים שבישיבה הם אתיופים. אבל אלימות זו לא דרך.

בהמשך התייחס הרב למנהג העדה האתיופית שלא להתחתן בין משפחות הקשורות בקשרי משפחה שבעה דורות לאחור. "תלמדו את העניין ותבדקו אותו לעומק. זה בלתי אפשרי ככה. צריך להבין ולסדר את זה בשביל הכלל. אנחנו לא מתערבים. אתם התלמידי חכמים צריכים לשבת ולסדר את זה" סיים.

השארת תגובה