יהודה פוקס, הנספח החדש בוושינגטון

יהודה פוקס
יהודה פוקס

תת-אלוף יהודה פוקס הועלה לדרגת אלוף לקראת מינויו לנספח צה"ל בוושינגטון בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב.

הטקס נערך במעמד ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום המטה הכללי, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

מדברי ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו: "קשה להכביר מילים על החשיבות של הקשר בין ישראל לארה"ב, והקשר הביטחוני בין צה"ל לפנטגון, ובכלל הקשר הביטחוני של זרועות הביטחון שלנו לארה"ב. זה הולך ומתהדק. הקשר מעולם לא היה כל כך חזק. כל המדינות זקוקות לבריתות, גם מעצמות על זקוקות לבריתות – ולארצות הברית יש בעלת ברית איתנה כאן. אנחנו, כמדינה קטנה, בוודאי זקוקים לבריתות. זה מכפיל כוח עצום, וכולכם יודעים זאת, גם אזרחי ישראל יודעים זאת. אז אני אומר, לא רק בשם המטה הכללי ומשרד הביטחון, אני אומר בשם אזרחי ישראל – בהצלחה".

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "יהודה, זה לא סוד, מביא איתו את כל מה שאנחנו רוצים שקצין בכיר יביא לפורום המטה הכללי. ראשית, הוא צמח ביחידות הליבה הכי מרכזיות שיש בצה"ל. שנית, הוא חווה את חוויות העימותים והמלחמות מכל המינים והסוגים. הוא היה גם בצד המבצעי, גם בצד של המטה, גם בצד של בניין הכוח ובוודאי בהפעלת הכוח, ומביא להכל גם מנהיגות חד משמעית, כזאת שיודעת להוביל תהליכים ולקדם נושאים. מהצד השני, הוא מביא הרבה שכל, תבונה, חשיבה, והוא איש מאוד נבון. עם כל החבילה הזאת, אני שמח שאתה מצטרף לשולחן הזה. יש המון הזדמנויות שאנחנו צריכים לנצל ולעשות ביחד עם ארה"ב אל מול האתגרים שאנחנו חווים במזרח התיכון, וגם הם, שכן הרבה מן המשותף זאת סיבה טובה לשיתופי פעולה. אני שקט שאנחנו שולחים אותך לשם, אני בטוח שתעשה עבודה טובה עם כל מה שאתה מביא, עם כל מה שצה"ל צריך מכל המקומות האלה שתיארנו וכולנו זוכרים שהיית בהם, ובצורה הכי פשוטה- אני ממש בונה עלייך. זה אמנם לא טקס ההחלפה בין יהודה לבין מיקי, אבל מיקי פה וזו הזדמנות טובה להגיד הרבה תודה והערכה על עבודה מצוינת ועל דברים שקודמו בשנים האחרונות במגע היד שלך".

מדברי נספח צה"ל בוושינגטון הנכנס, אלוף יהודה פוקס: "תודה לך הרמטכ״ל, תודה לך ראש הממשלה ושר הביטחון על המינוי, על האמון ועל ההצטרפות לפורום המטה הכללי מכובד זה, זכות גדולה להצטרף לחבורה איכותית זו של מפקדים עומסת על כתפיה את ביטחון מדינת ישראל, להניח על כתפיי אחריות נוספת ומורכבת אתגרים ושותפויות חשובות מכל. תקופה זו מורכבת ומלאת הזדמנויות, מורכבת בין היבשות והמדינות, בין הדתות ולצד התרבויות ומלאת הזדמנויות לשותפויות חדשות והתארגנויות אנושיות וטכנולוגיות כאחד. אני רואה זכות והזדמנות גדולה לביצוע תפקיד נספח ההגנה של צה״ל ומשרד הביטחון בארה״ב, רואה לעצמי חובה לחזק ולתרום לביצור ביטחונה הלאומי של מדינת ישראל לבסס ולחזק את ערכיות מדינת ישראל וצה״ל בקרב גורמי הביטחון בארה״ב, לסייע ולאתר הזדמנויות במימוש חזון ותפיסת הניצחון של הרמטכ״ל".

קורות חייו של אלוף יהודה פוקס
אלוף יהודה פוקס נולד בשנת 1969 והתגייס בשנת 1987 לחטיבת "הצנחנים".
1999 – 2001 – שימש כמפקד גדוד "שחם" של חטיבת ה'נח"ל'.
2001 – 2002 – שימש כממלא מקום סגן מפקד חטיבת ה'נח"ל'.
2004 – 2006 – שימש כקצין האג"ם של "עוצבת הגליל".
2006 – 2008 – שימש כמפקד החטיבה המרחבית "יהודה".
2008 – 2009 – שימש כקצין האג"ם של פיקוד הדרום.
2009 – 2011 – שימש כמפקד בית הספר לקצינים )בה"ד 1.)
2012 – 2014 – שימש כמפקד חטיבת ה'נח"ל'.
2014 – 2016 – שימש כקצין חי"ר וצנחנים ראשי.
2016 – 2018 – שימש כמפקד עוצבת "שועלי האש".
אלוף יהודה פוקס בעל תואר ראשון ושני בלימודי ביטחון.
אלוף פוקס נשוי ואב לשניים.

השארת תגובה