בית שמש: עתירה נגד בלוך – טענות לאפליה בבר אילן

בשל הסכמים קואליציוניים בין ראש העיר עליזה בלוך וסיעת הליכוד בנוגע להקצאות מבני ציבור בשכונת בר אילן–קריית הנצי"ב המעורבת, העמותה המפעילה את הגנים החרדיים בשכונה הגישה עתירה מנהלית נגד עליזה בלוך • עו"ד אילן בומבך: "לפי החוק והתקנות יש לכל ילד עדיפות לקבל גן בקרבת מקום מגוריו"

השוטרים שיפצו את גן הילדים (2)
השוטרים שיפצו את גן הילדים (2)

עמותה המפעילה את הגנים החרדים בשכונת קריית הנצי"ב – בר אילן הגישה עתירה מנהלית נגד ראש העיר עליזה בלוך, בטענה כי במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שחתמה עם סיעת 'הליכוד' בעיר, תושביה החרדים של שכונה זו מופלים לרעה בנוגע להקצאות מבני ציבור.

בשכונת בר אילן, אליה הגיעו בשנים האחרונות עשרות משפחות חרדיות, ישנו ויכוח עז בין התושבים הוותיקים לאלו החרדים בנוגע לאופייה העתידי של השכונה. מעת לעת ישנם ויכוחים ולעיתים עימותים קלים בין התושבים, בשל חשש הוותיקים מהפיכת השכונה לחרדית.

בשל כך, ולאחר שנציגי 'הליכוד' היו מעורבים בעימותים שפרצו בשכונה בשנים האחרונות, בין היתר במאבק על הערוב השכונתי, במפלגה הציבו תנאי כהצטרפות לקואליציה, בכך שראש העיר תתחייב שלא להקצות מבנים למוסדות החינוך החרדיים בגבולות השכונה.

בעקבות כך, עמותת איגוד הת"תים המפעילה את 'רשת הגנים קהילתי' החרדיים בשכונה, הגישה עתירה מנהלית נגד ראש העיר עליזה בלוך, באמצעות עו"ד אילן בומבך, בטענה לאפליה רעה של תושבים חרדים בעקבות ההסכמים הקואליציוניים שחתמה עם סיעת הליכוד.‬

בראיון ל'ערוץ 7' הסביר עו"ד אילן בומבך, כי "למעשה ראש העיר נתנה הוראה שברחוב בר אילן, שם יש גנים של העירייה, לא יוקצו מבנים לעמותה הזו. מסתבר שמעדיפים ציבור שגר רחוק מהרחוב הזה, ציבור שהוא לא חרדי, ובלבד שאותה עמותה חרדית לא תקבל את הגנים הללו".

"העירייה מתוקף סמכותה מקצה מבנים ציבוריים גם לחינוך המוכר והלא רשמי שיש לו צרכים משלו. אומרים להם שהם יכולים להתקיים אבל לא באזור הזה שבו יש אוכלוסייה מעורבת, ולכן הם לא זכאים להיות שם", הוסיף בומבך. "צריך לזכור שלפי החוק והתקנות יש לכל ילד עדיפות לקבל גן בקרבת מקום מגוריו ולכן לילדים הללו יש עדיפות מובהקת על פני אחרים. למרות זאת מסתבר שהזכויות הללו ניגפות מפני זכויות של אנשים אחרים".

לטענת עו"ד בומבך ישנם אף סתירות בין ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו מול הסיעות: "בהסכם הקואליציוני עם דגל התורה נקבע שכלל התושבים יקבלו גנים ומוסדות בסמוך למקום מגוריהם, אבל בהסכם עם הליכוד נקבע שכדי לשמור על אופי ואיזון בבית שמש הוותיקה לא יוקצו שטחים או מבני ציבור למגזרים שאינם תואמים את אופי השכונות הכלליות בבית שמש הוותיקה. המשמעות היא שלא יאפשרו אם זה לא תואם את האופי של השכונות הכלליות. במילים אחרות לא נקצה שטחים ומבנים לאוכלוסייה החרדית בשכונות שאינן חרדיות או בשכונות מעורבות ובשכונה הזו מתגוררים חרדים רבים".

השארת תגובה