בשעת רעווא דרעווין: האברכים סיימו את הש"ס

אברכי קהילת 'חניכי הישיבות חי טייב – עדת תימן' מקריית הרצוג, סיימו את הש"ס אותו זכו ללמוד משמחת תורה ועד חג השבועות

קרית הרצוג, צילום עוזי ברק
קרית הרצוג, צילום עוזי ברק

ברגשי גיל התכנסו אברכי קהילת "חניכי הישיבות חי טייב – קרית הרצוג" מבני עדת תימן המעטירה, לחגוג את מעמד סיום הש"ס שנלמד בהתמדה ע"י אברכי הקהילה שקיבלו על עצמם ביום שמחת תורה לסיים את לימוד הש"ס עד יום קבלת התורה – חג השבועות.

סעודת סיום הש"ס נערכה בשבת האחרונה פרשת בהעלותך בעת רעוא דרעוין, בהשתתפות חתני השמחה, אברכי הקהילה ובני משפחותיהם אשר הסבו סביב שולחנות ערוכים כיד המלך בהשתתפות הציבור הרחב לכבוד גומרה של תורה.

את המעמד כיבדו בנוכחותם רבני וראשי הקהילה ובראשם המרא דאתרא של שכונת קרית הרצוג הגאון רבי יהודה אריה שוורץ, אשר נשא את המשא המרכזי והדגיש את גודל חשיבות מעמד סיום לימוד הש"ס בגיבוש כלל בני הקהילה.

בדבריו הזכיר שתי נקודות מרכזיות לציבור האברכים: המהות של תלמיד חכם שלא מסיח דעתו מלימוד התורה וזאת על ידי הלימוד בעיון את סוגיות הש"ס, וגם, שכל יהודי צריך לקבל עליו דעת תורה ושיהיה לו רב שידריכהו הן ברוחניות והן בענייני דעלמא.

את המעמד הנעימו מקהלת הילדים צעירי הצאן מילדי הקהילה בשירי רגש ושירי נשמה בניצוחם של הרב אפרים לוי והרב ישראל צדוק.

לסיום חולק לבני הקהילה על ידי ראש החבורה ומייסד הקהילה הרב הראל שעאר, קונטרס "מנחת ביכורים" ובו עשרות חבורות ומאמרים הלכתיים על כל מסכתות הש"ס שחוברו בעמל רב ע"י אברכי הקהילה והיה למראה עיניהם של רבנים תלמידי חכמים שנתנו את ברכתם ליוזמה ברוכה זו.

השארת תגובה