פאר והדר ■ חופש סעודי

מתכננים לנסוע לחופשת קיץ בקרוב? חכו עד שתקראו את הכתבה הבאה

מזכיר טירות עתיקות. המלון באיי הבהאמאס
מזכיר טירות עתיקות. המלון באיי הבהאמאס

בימים אלו החלה בסעודיה בניית המלון הגדול והמפואר בעולם, שיכיל לא פחות מ-10,000 חדרים (שלבטח יספיקו למשפחתו המורחבת של השליט) בכמה מוערכת עלות בנייתו? כמה זמן תיארך הבנייה? ומה יהיה גודלו? שבתאי פוגל יצא לבדוק, ועל הדרך יצא למסע קצר אחר המלונות המפוארים בעולם היכן נמצאת בריכת השחייה הכי מפחידה בעולם? איזה מלון מזכיר לגו בצורתו? ובאיזה מלון תוכלו להגיע לחדר שלכם עם …סירה?

 ■ ■ ■

אם יצא לכם פעם להיות בבית-מלון לשבת או לחופשת קיץ קצרה, תנסו רגע להיזכר כמה חדרים היו בו. 300? 400? 1,000? וכמה חדרים היו במלון הכי גדול שהייתם בו אי פעם? יותר מזה? 2,000? 3,000?

אם זה מספר החדרים של המון בו הייתם, אזי הייתם במלון קטן מאד. אולי לא באמת קטן יחסית למלונות בישראל, אבל בטח קטן מאד יחסית למלון החדש והמפואר שהחל בימים האחרונים להיבנות בארץ חביבה ומסבירת פנים לתייר הישראלי, סעודיה.

בימים אלו החל להיבנות בעיר מכה שבסעודיה המלון הגדול ביותר בעולם, מלון אשר יכלול 10,000 חדרים, וייבנה בהשקעה של 3.5 מיליארד דולרים. בניית המלון תיארך כשנתיים, והמלון הענק והמפואר צפוי לפתוח את שעריו כבר בשנת 2017.

כיום, בשניים מהמלונות הגדולים בעולם, מלונות "ונישיאן" ו"פלאצו" בלאס וגאס שבארה"ב, יש בכל אחד מהם רק פחות ממחצית ממספר החדרים שיהיו במלון החדש. במלונות אלו ישנם "רק" 4,049 ו-4,059 חדרים בהתאמה. כלומר, במלון החדש שמוקם בסעודיה, מספר החדרים יהיה יותר מכפול משני המלונות הללו גם יחד… בעולם כולו יש אמנם מלונות עם מספר חדרים גבוה יותר מהשניים שהזכרנו (בגדול שבהם כ-7,500 חדרים), אך כשאנחנו מדברים על "הגדולים" הכוונה גם לשטח המלון ולא רק למספר החדרים.

המלון החדש, "אבראג' קודאיי" (Abraj Kudai) שמו, ישתרע על שטח כולל של 1.4 מיליון מ"ר, ויכלול, בין השאר, 12 מגדלים של 44 קומות, קניון, אולם כנסים עם תקרת כיפה מהגדולות בעולם, לא פחות מ-70 מסעדות, וכן מנחתי מסוקים על גגות המגדלים ותחנת אוטובוס פנימית שתסייע לאורחי המלון.

10 מתוך 12 המגדלים במלון, יכללו חדרים המציעים אירוח ברמה של ארבעה כוכבים, כאשר שני המגדלים הנותרים יציעו אירוח ברמה של חמישה כוכבים.

המלון תוכנן על ידי חברת התכנון הסעודית, דאר-אל-הנדסה, והוא נועד לסייע בהסדרי הלינה של מיליוני מוסלמים העולים לאחת הערים החשובות ביותר לאיסלאם.

בעקבות הקמת המלון הגדול ביותר בעולם, יצאנו למסע עולמי מרתק אחרי עשרת המלונות הגדולים והמפוארים ביותר בעולם. הכינו דרכונים.

 

לאס וגאס מובילה

בכל רשימות המלונות המפוארים והגדולים בעולם שהתפרסמו בכל המגזינים השונים לעיצוב או לפנאי, עיר הבילויים לאס וגאס שבנבאדה, ארה"ב, מובילה.

כך למשל ברשימה שהתפרסמה לאחרונה במגזין אנגלי, התברר כי 14 מלונות מתוך רשימה של 20 המלונות הגדולים בעולם – נמצאים בלאס וגאס.

אחרי לאס וגאס, נמצאים ברשימת המקומות בהם המלונות המפוארים והגדולים בעולם גם כמה ערים ביפן, וכן פטאיה שבתאילנד, ואפילו מוסקבה שברוסיה.

העיר מוסקבה, למעשה, מאכלסת את בית המלון הכי גדול בעולם כיום, שבו לא פחות מ-7,500 חדרים.

והנה רשימת שבעת המלונות הגדולים והמפוארים בעולם:

את הרשימה מוביל מלון איזמילובו במוסקבה, שבו כאמור 7,500 חדרים. הוא נמצא ברובע איזמילובו בעיר הגדולה, אזור שלא רבים מכירים, והוא נבנה לפני כ-35 שנים במטרה לארח את הבאים לאירוע ספורט המוני שנערך ברוסיה.

המלון הבא ברשימה בגודלו כבר מפורסם הרבה יותר, והוא מלון "אם ג'י אם גראנד" בלאס וגאס. המלון מכיל 6,852 חדרים, ובעבר הוא זה שנחשב לגדול בעולם. במלון ישנם מפלי מים ציוריים ואף נהרות מפכים בו, ואם תשלמו כך וכך תבין ותקילין, יסכים עובד חביב להוביל אתכם בסירה לעבר החדר ששכרתם במלון היוקרתי.

המלון השלישי הוא מלון "פירסט וורלד הוטל", שנמצא, לא תאמינו, במלזיה. המלון מכיל 6,118 חדרים, אך אם תשאלו אותנו, מה שמיוחד בו הוא דווקא המראה החיצוני שלו, שקצת מזכיר משחק לגו צבעוני בזעיר אנפין, כשכל סביבתו בנויה גם בצבעים מתאימים. מתחם האירוח של המלון בנוי משני מגדלים וכולל גם פארק שעשועים וגם מתחם באולינג, להנאת האורחים.

"אמבסדור" שבתאילנד, הרביעי ברשימה, הוא מלון ענק ובו 4,219 חדרים. זהו מלון שחולש על שטח של 162 דונם, ליד העיר פטאיה המפורסמת. יש בו חמישה בניינים, שמונה מסעדות, וגם בריכת שחייה מקורה ענקית, שהיא הבריכה המקורה הגדולה ביותר ברחבי אסיה כולה.

המלון הבא (והחמישי) מבליח ממקאו, חצי אי הנמצא לחופה הדרומי של סין. ב"שרתון מקאו" יש אמנם "רק" 3,896 חדרים, אך הוא נחשב לאחד המלונות הגדולים באזור ההוא של אסיה, וגם מתוכנן בצורה אדריכלית יפה ומעניינת, הכוללת משטחי דשא ירוקים ענקיים מסביב המלון, ושדרת עצי דקלים הנטועה בכביש הסמוך למלון.

מלון נוסף, שישי ברשימה, מפואר חיצונית במיוחד ובנוי בצורה שקצת מזכירה טירות עתיקות, הוא מלון "אטלנטיס" שבאיי הבהאמאס (מדינה עצמאית באיים הקאריביים). המיוחד במלון הזה, חוץ מצורתו החיצונית וכן העובדה שהוא בנוי על חוף יפהפה, הוא אקווריום ענקי המצוי במלון, ובו סוגים שונים ונדירים של דגים וחיות-ים.

המלון השביעי שחותם את הרשימה הוא מלון שזכה לפרסום רב בשנים האחרונות, מלון "מרינה ביי סנדס" בסינגפור. זהו מלון המכיל 2,561 חדרים, אבל גובהו האימתני הוא הדבר הבולט והזועק ביותר ממנו. במלון הזה נמצאת פלטפורמת הנוף הגדולה בעולם, והוא אחד האלמנטים שהביא למלון את פרסומו.

המלון ממוקם מעל לקו המים של סינגפור. הוא נבנה בעלות של 8 מיליארד דולר סינגפורי. הבניין מכיל 55 קומות וכולל שלושה מגדלים שנקשרים יחדיו למבנה דמוי סירה. בגג הבניין נמצא האלמנט האמור: בריכת אינסוף שנראית כאילו אתם שוחים ממעלה המלון היישר לתוך העיר שמשקיפה מתחתיכם. תחשבו איך זה לשחות בבריכה בקומה 55 מבלי מחיצה לבריכה (זאת כמובן הטעיה אופטית, אך כך זה נראה ממש לעין השוחה). מפחיד? לא כך חושבים עשרות האלפים ששוחים בבריכה הזו מידי שנה.

השארת תגובה