בית שמש: קיר תמך קרס

במהלך עבודות פיתוח בשכונת 'נווה שמיר' – המצויה כעת בעין סערה פוליטית – קיר כלונסאות קרס במהלך עבודות ובעקבות כך כביש סמוך התמוטט • בנס לא היו נפגעים

קריסה בבית שמש
קריסה בבית שמש

במהלך עבודות פיתוח שבוצעו ביום רביעי שעבר בשכונות 'נווה שמיר' (רמה ה'), הנמצאת כעת בראשית בנייתה, קיר תמך קרס וגרם להרס כביש ואף קבר תחתיו מספר כלי קידוח גדולים, כשבחסדי שמים האירוע הסתיים ללא נפגעים בנפש.

בעיריית בית שמש מיהרו להגיב למקרה החריג ואמרו, כי "בשכונת נווה שמיר מבוצעות עבודות הפיתוח ע"י משרד השיכון באמצעות חברות ניהול ופיקוח מטעמם".

בעירייה הוסיפו להתייחס לחומה שקרסה ואמרו, כי "במקום מתבצעות עבודות החפירה במגרש הצמוד ע"י היזם 'פסגות זיו'. קיר כלונסאות, המהווה דיפון לכביש אשר בצמוד למגרש קרס והתמוטט, כולל עקירת העוגנים שהיו אמורים לקבע את קיר הכלונסאות".

מהנדסת התשתיות של העירייה הגיעה למקום לאחר הקריסה. "וידאנו שמנהל הפרויקט עוצר את העבודות", הוסיפו בעירייה, "ואכן כאשר הגיעו נציגי העירייה הכביש היה חסום ושומר הועמד במקום. העירייה הנחתה לעצור את המשך עבודות החפירה במגרש הנ"ל ובמגרשים סמוכים לו".

בעקבות המקרה, בעירייה דרשו ממנהל הפרויקט של משרד השיכון להעביר דו"ח סטטוס באופן דחוף שיבהיר את מהות הכשל ומידת השפעתו על אזורים סמוכים ו/או אחרים, כשבנוסף דרשו ממנהל הפרויקט לוודא באופן מידי שמבוצעות כל הפעולות הנדרשות ע"י יועץ הבטיחות, בכדי להסיר כל סכנה במקום ובסמוך אליו. "נמסר לנו כי מנהל הפרויקט הוציא הנחיות לביצוע בדיקה יסודית ע"י כל היועצים הנדרשים", הבהירו בעירייה.

שכונה נווה שמיר, הנמצאת כעת בראשית בנייתה, מצויה בעין סערה פוליטית, על רקע התחרדות העיר והחשש החילוני כי שכונה זו, שיועדה לציבור הכללי, תהיה בסוף גם היא לשכונה חרדית, זאת בעקבות התעניינות והיענות רבה מצד המגזר החרדי לעומת הציבור הכללי, שלא מגלה עניין רב בה.

3 תגובות
  1. החרדים הרסו לנו את העיר השתלטו על כל הבתים כל השכונות חרדים גועל נפש לא משלמים שכירות

  2. שקר לומר שהציבור החילוני לא מגלה עניין!

  3. יובל המבולבל. אתה גם טמבל, חשוך ופרימיטיבי. הלוואי שיהיה לך אחוז אחד מהאיכות של החרדים.

השארת תגובה