משפטים לסמוטריץ', ללא ועדת שרים לחקיקה

על חוק החסינות: "המצאה של התקשורת. "אין כזה נייר, זה לא היה, זה לא נברא, אבל בסדר, התקשורת יכולה להמציא הרבה דברים"

סמוטריץ
סמוטריץ

בצל פגישת ראש הממשלה אמש עם הח"כים פרץ וסמוטריץ' שעסקה בין היתר בהרכב 'חבילת ההטבות' אותה יעניק רה"מ ל'איחוד מפלגות הימין' לאחר סירוב הליכוד להעניק לסמוטריץ' את תיק המשפטים, מתברר, כי במסגרת המגעים הקואליציוניים הביע הליכוד נכונות להיעתר לדרישת סמוטריץ' אך באופן חלקי.

בראיון מיוחד שהעניק ל"החדשות", גילה נתן אשל מקורבו של רה"מ ומי שנמנה על צוות המו"מ של הליכוד, כי במסגרת דיוני המו"מ הוצע לסמוטריץ' תיק המשפטים אך ללא "ועדת השרים לחקיקה". סמוטריץ' סרב.

"דיברנו (עם סמוטריץ') על זה שראשות ועדת השרים לחקיקה היא קריטית לראש הממשלה, לתפקוד הממשלה כולה, ואנחנו לא יכולים להפקיד את הדבר הזה לחבר שהוא לא מהליכוד, זה לא אישי נגד סמוטריץ' ולא קשור לסמוטריץ' בכלל, אלא לפוזיציה שהליכוד רוצה אותה לעצמו… אבל זה נאמר שרה"מ צריך את זה לא ברמה האישית אלא ברמה של ראש ליכוד, ראש ממשלה…", כך אשל במהדורה המרכזית.

באשר לשאלת 'חוק החסינות' שעלה כתנאי סף בין המפלגות במסגרת המו"מ, מכחיש אשל את הדיווחים בתקשורת מכל וכל.

לדבריו, "לא היה שום סיפור חסינות… שאלתי אותו אגב אם יהיה מוכן לקבל את תיק המשפטים ללא ראשות ועדת החקיקה, והוא אמר לי לא. אגב, חוק החסינות בכלל לא עלה במו"מ הקואליציוני, זה המצאה שלא היתה ולא נבראה".

הוא הוסיף, כי "אין כזה נייר, זה לא היה, זה לא נברא, אבל בסדר, התקשורת יכולה להמציא הרבה דברים. סמוטריץ' הוא אדם ראוי, מכובד, לכל תפקיד, ואם הוא היה בליכוד הוא אולי גם היה מקבל את זה… הליכוד לא נותן את הנכסים האסטרטגיים האלה למפלגות אחרות. ואם הוא נתן את זה בעבר (לשקד) הוא טעה".

השארת תגובה