זנדנברג: מעורבות אשל – מחייבת חקירה

תמר זנדברג: "זו עבירה פלילית שנתן אשל מעורב במגעים למינוי שר המשפטים. הדבר הזה צריך להיחקר"

אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה
אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה

ח"כ תמר זנדברג, יו"ר מרצ בראיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם דב גיל-הר: זו עבירה פלילית שנתן אשל מעורב במגעים למינוי שר המשפטים. הדבר הזה צריך להיחקר

בשנות התשעים הייתה כאן פרשה שטלטלה את כל המדינה שנקראה בראון-חברון שבמסגרתה התנו מינוי יועמ"ש תמורת סגירת תיקים ותמורת טובות פוליטיות כאלה ואחרות, והדבר הזה עורר טלטלה גדולה והביא לחקירות והביאו לשינוי בחוק היועמ"ש והיה לזה יחס רציני ביותר. פה אנחנו רואים פרשת בראון-חברון רק לאור היום וכמו שאומרים מהמקפצה.

אני חושבת שהדבר הזה צריך להיחקר. יש לנו בגלוי שיחות להרכבת ממשלה, שבהם בגלוי האמירה הברורה היא שהציפייה משר המשפטים היא לטפל במשפטיו האישים של רה"מ. זה דבר שצריך להרעיד את אמות הסיפים.

אני פונה הבוקר ליועמ"ש צריך לחקור את הפרשה הזו, ואגב לא רק את נתן אשל את כל המעורבים. לא מזמן מונה השר אמיר אוחנה, האם אנחנו יכולים לדעת שלא הייתה התניה דומה למינוי השר הזה למרות שהוא שר זמני? מה יהיה בהרכבת הממשלה הבאה?

הפרסום הזה מעיד שכל מינוי שר משפטים במדינת ישראל הוא נגוע ומזוהם וזה רק מראה לנו עד כמה כאשר חשוד בפלילים מכהן כרה"מ זה מזהם את תפקודה של מדינה שלמה.

‪החשש שלנו הוא שמינוי שר משפטים בישראל הוא נגוע באינטרסים זרים, בשיקולים זרים בניגוד לאינטרס הציבורי. כשמרכיבים ממשלה לא טובת אזרחי ישראל וטובת מערכת המשפט לנגד עיניה עוסקים בהרכבת הממשלה אלא טובתו האישית של רה"מ שחשוד בפלילים, זו פרשה חמורה שצריכה לזעזע של אמות הסיפים ואני מצפה לחקירה פלילית של כל הפרשה הזו

תגובה אחת
  1. ואת בלוני התבערה מעזה לא צריך לחקור יחולת נפש זנזבנג

השארת תגובה