משבר גניזה בפ"ת: "נשלול תקציבים למועצה הדתית"

ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן פנה היום למועצה הדתית והבהיר כי ללא טיפול מיידי בבעיית הגניזה שמצויה תחת אחריותה של המועצה, ייאלץ לפנות לשר הדתות שיקצץ מתקציבה ■ "ראש העיר לא יכול להתעלם מההתנערות המוחלטת של המועצה הדתית"

אריה דרעי, ראש העיר ברוורמן, ואשר שוקר
אריה דרעי, ראש העיר ברוורמן, ואשר שוקר

משבר גניזה בפתח תקווה: לאחר נסיונות מצד ראש העיר איציק ברוורמן לפתור את בעיית הגניזה החמורה והמתמשכת, שיגר ראש העיר מכתב חריף להנהלת המועצה הדתית, המתחמקת מכל השתתפות בנושא, על אף שזה מתפקידה הרישמי אותו מילאה שנים רבות, ולמרות שהועברו לה כספים שראש העיר אישר לצורך כך. במכתב הבהיר ראש העיר כי ללא פתרון מיידי לבעיה, יקוצץ תקציב המועצה.

"לאחרונה מגיעות אלי תלונות רבות כי נושא הגניזה אינו מטופל בפתח תקווה", פותח ראש העיר במכתבו. "כידוע לכל בר-בי-רב, עניין הגניזה הינו עניין למועצה הדתית לטפל בו ואני תמוה מדוע עד כה לא עשתה המועצה הדתית כן". בהמשך מפרט ברוורמן כי בעבר התגייסה העירייה באופן מיוחד לסייע בסוגייה זו, שכן לטיפול בגניזה יש חשיבות רבה לציבור רחב מאוד בעיר, אולם העירייה אינה אמורה לטפל בכך השכם והערב.

"יתרה מכך", מוסיף ראש העיר. "תקציב נוסף הועבר לפני מספר חודשים למועצה הדתית וציפיתי כי חלקו ישמש לטיפול בגניזה". גורמים בלשכתו של ראש העיר אמרו היום כי "הוא מודע לכאב הרב שהיא מעוררת בקרב התושבים ואף הוביל מהלך לקראת פיתרון". לדבריהם, הוא לא יכול להתעלם מההתנערות המוחלטת של המועצה הדתית מכל השתתפות, ומהעובדה שיש מי שמנסה לטפול אליו את האשם כביכול מדובר בחובה אותה הוא לא ממלא.

בסיום מכתבו מבהיר ראש העיר כי ללא פתרון הבעיה, ייאלץ לפנות למשרד הדתות. "אשר על כן, אני מורה אותך לדאוג שהמועצה הדתית תדאג לפתרון באופן מיידי לסוגיית הגניזה שכן בכתבי קודש עסקינן, והנושא בעל חשיבות רבה מהרבה נושאים אחרים בהם עוסקת המועצה הדתית, שאם לא כן, אפנה לשר הממונה ואדרוש שהם יפעלו בעניין תוך קיזוז מתקציב המועצה למטרה זו".

20150526100854

תגובה אחת
  1. מי בעצם ראש המועצה הדתית?

השארת תגובה