מיקי זוהר: השימוע נועד לשכנע את היועמ"ש

חבר הכנסת מיקי זוהר | צילום: דוברות הכנסת)
חבר הכנסת מיקי זוהר | צילום: דוברות הכנסת)

בעוד ראש הממשלה מבקש דחיה בתאריך להתייצבות לשימוע, בכירים בליכוד כבר יוצאים לקרב על התודעה הציבורית לגבי השימוע עצמו והשלכותיו. כך אמר הבוקר ח"כ מיקי זוהר, יו"ר הוועדה המסדרת, בראיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב': "השימוע הזה נועד לנסות לשכנע את היועמ"ש לשנות את דעתו. האם היועמ"ש ישנה את דעתו? אני בספק • מערכת המשפט תצטרך להתחשב בציבור כי הוא הריבון"

"אנחנו עדיין מקווים שמישהו יתעשת שם בלשכת היועמ"ש ויחליטו להזיז את מועד השימוע בזמן מסוים כדי שהשימוע יערך בצורה יותר הגונה כלפי רה"מ. אני מעריך שרה"מ לא רוצה לוותר על זכותו לשימוע מסיבה אחת פשוטה כי הוא באמת מאמין שבתוך ההליך הזה הוא יצליח להפריך הרבה מאוד מהטענות שהועלו נגדו, ולכן הוא רוצה את יומו הוא היה רוצה להיערך לזה הרבה יותר טוב, ואם הוא היה יכול לקבל עוד קצת זמן להיערך להליך הלא פשוט הזה שבו יוכרע האם מגישים נגדו בסופו של דבר כתב אישום או לא, אבל לעניין הזה לצערי היועמ"ש לא נענה ואנחנו מקווים שעוד ישנה את דעתו.

אני יודע מה ההחלטה שלו (של היועמ"ש). הוא יחליט להגיש נגד רה"מ כתב אישום. אתה רואה את כל ההפגנות ליד הבית שלו אתה רואה את הלחץ הבלתי פוסק של התקשורת נגדו, אתה רואה שמנפצים את מצבת אביו ז"ל ואתה תוהה האם הוא מסוגל לקבל את ההחלטה הזו בצורה נקיה.

רה"מ יודע שהוא חף מפשע הוא מעולם לא לקח שקל לכיסו, הוא מעולם אל עבר עלה החוק, הוא מעולם לא עשה שום פעולה שיש בה בצע כסף או משהו שדומה לבצע כסף, והוא מואשם במשהו שלא האשימו אף אחד במדינת ישראל מיום תקומתה. מבחינת רה"מ טבעי יהיה לחשוף שהוא חף מפשע הבעיה היא אחרת, הבעיה היא שבמערכת המשפטית אנשים כמו שי ניצן שאומרים כן פעם ראשונה אנחנו נאשים אדם במדינת ישראל בעבירות תקשורת-פוליטיקה שאין בהם בצע כסף אבל כן הגיעה העת לעשות את העניין הזה באופן מפתיע הייתי אומר נגד רה"מ, וכשאני מתבונן על העניין הזה מהצד אני לא אופטימי מאחר שכנראה שהתקבלה שם החלטה, אגב גם היועמ"ש אמר שהוא מתכוון להגיש נגד רה"מ כתב אישום והשימוע הזה נועד לנסות לשכנע את היועמ"ש לשנות את דעתו. האם היועמ"ש ישנה את דעתו? אני בספק

‪הציבור הוא זה שקובע את הנורמות החברתיות, הוא הריבון.. אני חושב שהבחירות האלה יכריעו את גורלו של נתניהו. הבחירות הקרובות הם אלה שיקבעו האם נתניהו יישאר רה"מ לעוד שנים רבות או שהוא מסיים את תפקידו, לא רק בגלל התוצאה שלהם מבחינת כמובן האם יש לו אפשרות להרכיב ממשלה או לא אלא גם מבחינת האמירה של הציבור.

גם היועמ"ש וגם מערכת המשפט יהיו חייבים להתחשב בתוצאות הציבור ולראות מה הציבור חושב כי בסוף הציבור הוא הריבון."

השארת תגובה