הנשיא ריבלין נועד עם גדולי ישראל

ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי והאדמו"רים מויז'ניץ ורחמסטריווקא נועדו עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ■ הסיבה: ניסיון להביא ללחץ דיפלומטי מצד ריבלין שיקבל בעונשו של חסיד סאטמר הכלוא בארה"ב ■ ריבלין: "אם הייתי יודע שתטריחו את עצמכם מבני ברק, הייתי נוסע לשם"

הנשיא ריבלין, הגרב"ד פוברסקי והאדמו"ר מויז'ניץ. צילום: תומר רייכמן
הנשיא ריבלין, הגרב"ד פוברסקי והאדמו"ר מויז'ניץ. צילום: תומר רייכמן

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נועד אחר הצהריים (שני), בלשכתו עם ראש ישיבת פונביז' הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, האדמו"ר מויזניץ', האדמו"ר מרחמסטריווקא, הרב גוטפרב מרבני העדה החרדית הרב שלמה ורדיגר, ראש אגודת ישראל בארה"ב, ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן.

הפגישה נקבעה לבקשתם של גדולי התורה אשר ביקשו לדון עמו בסוגיות שעל סדר היום. במהלך הפגישה העלו הרבנים את סוגיית מאסרו של מרדכי יצחק סאמט בכלא הפדרלי בארה"ב שם כלוא מזה 14 שנה. סיבת מאסרו הייתה על עבירות גניבה מחברת הדואר שלאחריהם נידון ל-28 שנות מאסר כשמהם ריצה כאמור 14 שנים.

לאחר התערבות גורמים בכירים בתקופה האחרונה בדבר מאסרו, ניסו הרבנים להפעיל לחץ על נשיא המדינה שיפעל בדרכים דיפלומטיות בכדי להביא להקלה במאסרו, אך ההערכה כעת, היא שמהפגישה לא תצמח תועלת בנושא.

בפגישתם הדגיש הנשיא את היות העם היהודי משפחה אחת וברך את הרבנים בבואם. הוא אף הדגיש כי אילו היה יודע כי גדולי התורה יטריחו את עצמם מבני-ברק הוא היה נוסע אליהם על מנת שלא יבטלו תורה.

השיחה התנהלה בעברית מתובלת ביידיש והרבנים ברכו את הנשיא בברכת "כל אשר יעשה יצליח".

השארת תגובה