עשה חוק לעצמו: תקף נהג אוטובוס

מקרה חריג התרחש במהלך השבוע בשכונת רמה ג' עת שאזרח בחר לתקוף נהג חברת סופרבוס ופצע אותו בפניו • נהגי החברה פתחו בשביתה כאות הזדהות, ראש העיר גינתה את המקרה ובחברה גיבו את הנהג אך בד בבד הביע כאב על שביתת הנהגים שפגעה בתושבים

אוטובוס, אילסוטרציה
אוטובוס, אילסוטרציה

בשעות הבוקר של יום שני נהג של קו 4 בחברת סופרבוס הותקף בשכונת רמה ג' בעיר על ידי אזרח, בטענה כי נהג אוטובוס לא עצר לבתו בתחנת האוטובוס, תוך שהפעיל אלימות קשה כלפיי הנהג, ובעקבות כך בוועד העובדים של החברה פתחו בשביתה כאות מחאה למספר שעות.

שמואל, עד ראיה למקרה, סיפר עת שהתרחש: "כשהאוטובוס עצר בתחנה ברחוב יונה בן אמיתי חסם אותו רכב פרטי והאיש ברכב יצא והאשים את הנהג שלא עצר בתחנה קודמת לבת שלו. הנהג ענה לו בנימוס שהוא לא מחכה לנוסעים שלא עומדים בתחנה".

"התוקף השמיע הערות גזעניות כלפי הנהג והנהג שמר על קור רוח ולא נגרר לרמה של התוקף", ממשיך שמואל את עדותו ומוסיף, כי "תוך מספר שניות התקרב התוקף לעבר הנהג והכה בו בעוצמה באגרוף ישר בפניו. לא שמעתי כל מילה בשיחה הקצרה ביניהם אבל אני כן יודע שהנהג לא התנהג באלימות ולא התגרה בתוקף. גם לאחר התקיפה הנהג שלכם התנהג בצורה מכובדת".

בפנייתו לחברה, אמר שמואל, כי "בזמן שחיכינו לצוות הרפואי הגיעו למקום מספר נהגים של סופרבוס שגם התנהגו בצורה מכובדת ומקצועית", תוף שהוסיף, כי "אני מגנה את התוקף הבזוי ואסייע להעמיד אותו לדין ואני מאחל לנהג החלמה מהירה.

שמואל שפנה לחברה וביקש לשבח את הנהג על התנהגותו ועל כך שלא נגרר לאלימות, אף מסר עדות למשטרה, בתקווה כי ימצו את הדין עם האזרח שלקח את החוק לידיו.

בחסרת סופרבוס הגיבו לתקיפה ובהודעה שיצאה מטעמם נכתב: "בבית שמש הותקף נהג של חברת סופרבוס. אין זו הפעם הראשונה שבה מופעלת אלימות כנגד נהגי תחבורה ציבורית. הנהלת החברה מביעה דאגה רבה מהתגברות התופעה ומגנה כל סוג של אלימות, ולצורך כך פועלת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי אכיפת החוק ובטוחה שאלה ימצאו את התוקפים ויפעלו לשים קץ לתופעה מגונה זו".

בחברה אף התייחסו לשביתת הנהגים שהתקיימה בעקבות המקרה והסתייגו ממנה: "חברת סופרבוס מצרה על כך שארגון כוח לעובדים בחר להשבית את התחבורה הציבורית במשך שעה ומתנצלת בפני ציבור המשתמשים".

ראש העיר עליזה בלוך הגיבה אף היא למקרה ואמרה, כי היא "מגנה התנהגות זו ומסרבת לקבל חוסר סבלנות ואלימות כלפי נותני השירות באשר הם. גם כאשר יש לנו ביקורת אסור לנו להיכנע ללחצי היומיום ולאפשר פגיעה באדם או ברכוש.  אני שולחת מכאן בריאות לנהג שנפגע, ומבקשת מכולנו לנהוג אלו כלפי אלו בסובלנות ובכבוד"

השארת תגובה