לשמאלנים יש דרך מעניינת להתחמק מבית משפט

ארגון 'עד כאן' פונה ליונתן פולק פעיל השמאל ברשתות החברתיות ומפרסם לו הודעת המצאה בה הוא מזהיר אותו כי באם לא יתייצב גם לדיון הקרוב שנקבע לו בקובלנה הפלילית שהארגון הגיש נגדו, יבקשו מהשופט להוציא לו צו הבאה לדיון

יונתן פולק
יונתן פולק

ארגון 'עד כאן' פירסם ברשתות החברתיות הודעה לפעיל השמאל יונתן פולק בה הוא מודיע לו על דיון שצפוי להתקיים בבימ"ש השלום בי"ם בקובלנה פלילית אותה הגיש הארגון כנגד פולק ונוספים.

מדובר בדרך מקורית בה בחרו בארגון להזמין את פולק, וזאת לטענתם בעקבות ניסיונות רבים וסירוב של פולק לקבל את המסמכים מידם בדרך המקובלת. נציין כי בעוד שהנאשמים הנוספים בקובלנה, משתפים פעולה עם ההליך ועו"ד מטעם מתייצב לדיונים, פולק לא הגיע ואף לא הגיב לאף אחת מן הקריאות.

במסמך ההמצאה מזהיר הארגון את פולק כי ככל שלא יתייצב לדיון אשר נקבע בעניינו, בכוונתם לבקש מבימ"ש כי יוצא כנגדו צו הבאה. "הואיל וניתנה החלטה ע"י כבוד השופט דב פולוק על קביעת הדיון בקובלנה ביום 3.6.19 בשעה 9:00 בבימ"ש השלום בי"ם, והואיל וניסיונות רבים למסור לך את מועדי הדיון הקודמים כשלו עקב סירובך לקבל את המסמכים. הנך מוזמן לדיון "הקראה" שיתקיים בתאריך הנ"ל. במידה ולא תתייצב לדיון, תבקש עמותת "עד כאן – צעירים למען ישראל" מבית המשפט להוציא "צו הבאה" כנגדך לצורך הבטחת התייצבותך." נכתב בכתב ההמצאה שפורסם.

נזכיר כי הקובלנה הפלילית הוגשה כנגד האנרכיסטים יונתן פולק, קובי סניץ ואילן שליף – מראשי ארגון "אנרכיסטים נגד גדרות". בקובלנה מואשמים השלוש בעריכה וסיוע להפגנות אלימות כלפי חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, שכוללות יידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון במטרה לפגוע בהם. ההפגנות נערכות בין היתר בכפרים נבי סאלח, נעלין, בלעין ובמקומות נוספים.

יונתן פולק הואשם בקובלנה בהשתתפות בהפגנות האלימות ובהובלתן סמוך לכפר נבי צאלח. נטען כי במהלך ההפגנות שוהה פולק בקרב המתפרעים שמיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון ובכך מעודד אותם. כמו כן נכתב בקובלנה כי פולק מתעמת עם כוחות הביטחון, ושוהה בסמיכות רבה לחיילים ולשוטרים ובכך מפריע לעבודת כוחות הביטחון המתמודדים עם מיידי האבנים.

עו"ד צור פלק מארגון 'עד כאן' מסר "יונתן פולק ממשיך לכאורה לצפצף על רשויות החוק, לא זו בלבד שהוא נאשם בעבירות חמורות של תקיפה שכוונה כנגד חיילי צה"ל, בידינו הקלטות שהקליט השליח שהתבקש למסור לנאשם את הזימון לדיון בהן נשמע כי הנאשם פולק מתחמק ומסרב לקבל את הזימונים לדיונים ועד כה לא נכח אף לא בדיון אחד. ככל שבדיון הקרוב הנאשם פולק לא יתייצב, "עד כאן" מתכוונת לבקש מבית המשפט בדיון הקרוב להוציא צו מעצר כנגד הנאשם פולק כדי להבטיח את התייצבותו להמשך המשפט."

השארת תגובה