סמוטריץ': המשפט הפלילי הפך לחיסול חשבונות פוליטיים

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס בנאומו בכנס לשכת עורכי הדין לשינויים הנדרשים על מנת לאזן כראוי את הרשויות השונות במדינת ישראל

בצלאל סמוטריץ
בצלאל סמוטריץ

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס בנאומו בכנס לשכת עורכי הדין לסערת החקיקה שמבקשת לקדם ממשלת נתניהו החמישית במטרה לאזן את בין הרשויות בישראל.

בנאומו התייחס סמוטריץ' לנושא המושב שעסקה בשאלה, "האם המשפט הפלילי הפך כלי לחיסול חשבונות פוליטיים ולסכנה הטמונה בהשתקת דיון זה".

סמוטריץ' התייחס לזעקות השבר על קץ הדמוקרטיה שאנו שומעים חדשות לבקרים בשבועות האחרונים ולדיון הציבורי החשוב ביחס לשינויים הנדרשים על פי תפיסת עולמו באיזון בין הרשויות, דיון ציבורי שמתקיים עתה למרות שלא התקיים בימי ההפיכה השיפוטית של השופט בדימוס אהרון ברק.

"על השאלה האם המשפט הפלילי הפך כלי לחיסול חשבונות פוליטיים אינני יודע להשיב בוודאות. הלוואי ויכולתי להשיב בשלילה בלב שקט. אבל כתבי האישום המופרכים שהוגשו במשך השנים נגד ראש לשכת עורכי הדין הלעומתי למערכת עו"ד דרור חוטר ישי, נגד שר המשפטים יעקב נאמן ז"ל ויבדלו לחיים ארוכים מי שהיה אמור להתמנות לשר המשפטים, הנשיא דהיום ראובן ריבלין, שטבע את המונח הקשה והכואב "כנופיית שלטון החוק", ואביגדור קהלני, התגייסותה של מערכת המשפט על כל שדרתה לשירות מכונת הגירוש של אריאל שרון תוך רמיסת כל נורמה מקובלת וסטנדרט של צדק, הסטנדרט המחמיר שלו זוכה ראש הממשלה נתניהו והתקדים שהוחלט במערכת לייצר על גבו לפליליזציה של מערכת היחסים המורכבת בין פוליטיקאים לאנשי תקשורת, ולבסוף גם מסמך יצחקי שריכז את כלל החשדות שנאספו במשטרה כנגד נבחרי ציבור – כל אלו ועוד מעוררים חשש של ממש שהמערכת אינה פועלת משיקולים טהורים בלבד", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.

את דבריו סיים יו"ר האיחוד הלאומי בדברי הסבר על החשיבות של חוק החסינות כשהוא מתייחס גם לחקירותיו של ראש הממשלה נתניהו.

השארת תגובה