בפעם ה-399: הילולת בעל ה'נודע ביהודה'

399 שנים לפטירתו: בערב ל"ג בעומר בפראג יציינו את ההילולא של ה'נודע ביהודה' הקהילה היהודית בעיר תציין את היום החשוב באירועים מיוחדים ובעליה לציון הקדוש

קינג דויד פראג
קינג דויד פראג

הקהילה היהודית בעיר פראג נערכת לקראת יום השנה להסתלקותו של גאון הדורות רבי יחזקאל לנדא זיע"א, שהיה רבה של העיר פראג, ומגדולי פוסקי ההלכה במאות השנים האחרונות, כשחיבוריו ה'נודע ביהודה' וה'ציון לנפש חיה' נחשבים לספרי יסוד בארון הספרים היהודי.

כמידי שנה, גם השנה, 226 לפטירתו, תציין הקהילה היהודית בפראג את יום ההילולא בשורה של אירועים ושיעורים, לרבות עליה לציונו הקדוש בבית העלמין היהודי "החדש" בפראג, ולא בבית העלמין המפורסם יותר.

למי שמגיעים למקום חשוב לעקוב אחרי הפרסומים והפרטים השונים בנוגע לעליה לציון ולכניסה לבית העלמין, מאחר וזה לא פתוח באופן רציף.

בהקשר הזה יצוין כי מלון קינג דיוויד בפראג מעניק לאורחיו את האינפורמציה והסדרי ההגעה הנוחים לציון, כמו גם לאתרי תיירות אחרים בעיר – בדגש על אלו היהודיים.

כידוע, מלון ‘קינג דיויד’ בפראג קנה לעצמו בשנים האחרונות מקום של כבוד ברשימת יעדי הנופש הנחשקים של הציבור החרדי מעבר לים. עצם קיומו של מלון הנמצא תחת השגחה מהודרת במשך כל ימות השנה ומתנהל על פי כל גדרי ההלכה באחת הערים המתויירות בעולם – אינו דבר מובן מאליו עבור ציבור שומרי התורה.

בנוסף, במלון מתקיימים גם 3 מנייני תפילה בכל יום, זאת לצד קיומו של מקוה טהרה על פי כל דקדוקי ההלכה.

תגובה אחת
השארת תגובה