טדאם! על קלפים, מגדלים ורגשות | משחק מעצים

איזה הורה לא חולם שהילד או הילדה שלו יהיו עם ביטחון עצמי גבוה, שיכירו בערך של עצמם בלי צורך להשוואה לאחרים? • משחק הקופסא שיאפשר לילדכם להתנסות בחשיבה חיובית ויסייע בבניית הביטחון העצמי

טדאם
טדאם

טדאם! – המשחק החדש שפותח על-ידי ליאת קרן מטפלת משפחתית מוסמכת ובעלת מרכז מתחברים לכישורים חברתיים מחבר בין חווית משחק מהנה להעצמת הילדים.

אחד הדברים שחשוב לנו כהורים הוא לבנות תשתית חזקה לקשר עם הילד, כדי שיספר לנו מה הוא חווה ומרגיש, לתת לו תחושת בטחון בסביבתו וביכולותיו מבלי להרגיש מאוים מהאחר.

טדאם! הוא משחק חדש וייחודי העוזר להטמיע חשיבה חיובית בתחום האישי, החברתי והרגשי באמצעות מענה על השאלות שבקלפים, המכוונת את המשתתפים להעריך את עצמם ואת הסובבים.

מעבר לקלפי המשחק המאפשרים להתמודד עם שאלות בתחום האישי, רגשי וחברתי מאפשר המשחק גם התמודדות עם אתגר בניית מבנה קלפים אשר מאפשר לילדים להתנסות בתסכולים במקרה של התמוטטות המבנה והצלחה בבניית מבנה יציב. באמצעות הניסיונות בשטח, מפתחים הילדים יצירתיות וגמישות מחשבתית מה שמוביל, בין היתר, גם להכרה ביכולתם לפתור בעיות ולחזק את הביטחון העצמי.

"משחקים ערכיים לילדים מסייעים לנו כהורים בהטמעת מסרים חינוכיים ובהקניית כלים להתמודדות עם סיטואציות אישיות וחברתיות שונות בחיים. אני מאמינה כי ככל שנלמד את הילדים מגיל צעיר לחשוב ולראות את עצמם והסביבה בצורה חיובית ומעצימה נסייע להם להאמין בעצמם וביכולותיהם. הדבר חשוב גם בהקשר החברתי מאחר ולביטחון יש אפקט – הוא ממגנט ומושך יותר בפן זה", מסבירה ליאת קרן, מטפלת משפחתית מוסמכת ובעלת מרכז מתחברים לכישורים חברתיים.

 

המשחק מתאים לגילאי 6+, ומיועד ל 2-5 משתתפים.המשחק מכיל, 20 כרטיסיות מהתחום הרגשי, 20 כרטיסיות מהתחום האישי, 20 כרטיסיות מהתחום החברתי, 40 מחזיקונים ו-100 אסימונים המשמשים לניקוד. מחיר: 120 ₪, ניתן להשיג בחנות האון ליין של מרכז מתחברים bit.ly/TadamGame

מרכז מתחברים
מרכז מתחברים לכישורים חברתיים הוקם על-ידי ליאת קרן, מטפלת משפחתית מוסמכת עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום, ופועל בכדי לתת מענה לילדים ונוער הזקוקים לטיפול, פרטני או קבוצתי, כמו גם להדרכות הורים ולהנחיית צוותי חינוך.

ליאת בעלת תואר שני בייעוץ פסיכולוגי ומתמחה בעבודה עם ילדים ונוער בתחומי החרדות והכישורים החברתיים, הדרכות הורים והנחיית צוותי חינוך. במרכז מתקיימים מגוון טיפולים פרטניים על-ידי צוות רחב של מטפלים (טיפול באמנות, טיפול באמצעות בע"ח, טיפול במשחק, טיפול דיאדי, CBT ועוד. כמו גם מודלים ייחודיים לקבוצות טיפוליות לילדים מגיל גן ועד למבוגרים צעירים, עם דגש על כשורים חברתיים. הקבוצות מועברות ע"י 2 מטפלים מקצועיים מצוות המרכז.
ליאת קרן גם מפתחת משחקים טיפוליים, כמו "טאדם"! ו"מאחורי הכעס", וכתבה את ספר הילדים "תפוח המשאלות"- המעודד שיח על משאלות ומימושן.

השארת תגובה