עיריית ביתר עילית: העובדים פתחו בשביתת אזהרה

לטענת ההסתדרות, השביתה הינה על רקע התנהלות בכירי העירייה שלא מכירים בוועד העובדים, מתנהלים באופן חד צדדי ופוגעים בעובדים ■ בעירייה טוענים, כי מדובר בשביתה על רקע הליך פיטוריו של פנחס כהן יו"ר ועד העובדים, הליך שהחל עוד לפני מינויו לתפקיד

ביתר עילית
ביתר עילית

שביתה בעיריית ביתר עילית: ועד העובדים בגיבוי ההסתדרות פתח הבוקר (יום ג') בשביתת אזהרה בת מספר שעות וסגרו את משרדי העירייה. לטענת ההסתדרות, השביתה הינה על רקע התנהלות בכירי העירייה שלא מכירים בוועד העובדים, מתנהלים באופן חד צדדי ופוגעים בעובדים תוך שהם לא מוכנים להיכנס עמם ועם ההסתדרות למו"מ על הסכם קיבוצי.

הבוקר הגיעו נציגי ההסתדרות וחסמו את הכניסות לבניין, עובדים רבים שניסו להיכנס לבניין, נתקלו בחסימה פיזית. עובדים שניסו בכל זאת להיכנס לעבודתם, נתקלו לטענתם באלימות פיזית של נציגי ההסתדרות.

בעירייה טוענים, כי מדובר בשביתה על רקע הליך פיטוריו של פנחס כהן יו"ר ועד העובדים, הליך שהחל עוד לפני מינויו ליו"ר הועד. בעירייה מציגים גם פרוטוקול דיון בבית משפט, בו נחשף כי יו"ר הועד נוהג להחתים כרטיס בעבודה ויוצא מחוץ לעיר, וכי למחרת הדיון הנ"ל בבית המשפט, הוכרז סכסוך העבודה.

כך או כך, בעירייה מדווחים, כי עובדים רבים נכנסו לעבודה בדלתות צדדיות, למרות חסימות אנשי ההסתדרות, וכי מלבד עובדי ניקיון ערבים שאינם עובדי עירייה כלל, לא השתתפו עובדים ב"הפגנה".

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל: "ראש העיר ומנכ"ל עיריית ביתר עילית מתנהלים באופן בריוני שלא מקובל עלינו ולא ייתכן במצב של יחסי עבודה קיבוציים. לא ננוח עד שלא ייכנסו איתנו למו"מ להסכם קיבוצי ולא ייתנו לעובדים זכויות וכבוד שמגיעים להם. במידה שלא תהיה הידברות, נחריף את הצעדים הארגוניים".

מעיריית בית"ר עילית נמסר ל'כל הזמן' כי "רוב עובדי העירייה הגיעו היום לעבודה, וביקשו שלא להשתתף במפגן הפוליטי האישי של יו"ר הועד פנחס כהן, שסרח ופוטר. ההכרזה על השביתה הגיעה יום אחד בלבד לאחר שנחשף בביהמ"ש, כי יו"ר הועד נוהג להחתים כניסה לעבודה בשעה 4 בבוקר, יציאה ב-9 בערב, ובמשך היום כלל לא שוהה בעיר. לצערנו, נציגי ההסתדרות ניסו למנוע באלימות את כניסת העובדים, תוך הרמת ידיים. אי אפשר לכפות שביתה על עובדים שאינם מוכנים להזדהות עם מאבק אישי פסול. אין ל"שביתה" המדוברת כל נימוק ענייני. בעיריית ביתר לא נרשם מעולם איחור בתשלום משכורות, וכמו"כ לא פוטרו עובדים במסגרת תכנית ההתייעלות. הרקע היחיד לשביתה הוא מאבקו האישי של יו"ר הועד פנחס כהן. העירייה לא תירתע ותמשיך בהליכים עד להשלמת פיטוריו כחוק".

2 תגובות
  1. כל סיפורי רובינשטיין. כבר לא מאמינים לרובינשטיין בכלום. דידדר את העיר מדחי אל דחי. ושמעתי שגלסנדר הדובר החטיף מכות לעובדים היום?

  2. למה העירייה מסתירה את העובדה הנוראה והעגומה: קיצוץ אכזרי בפת לחמם של העובדים???

השארת תגובה